1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Van kent merkezinden kar manzaraları! Ulaşım Kapandı!
Trendlerdeki Yazı

Van kent merkezinden kar manzaraları! Ulaşım Kapandı!

somali-dha2_16_9_1577519605-880x495

Van kent merkezinden kar manzaraları!

Van’da akşam saatleri itibariyle etkisini gösteren kar yağışı sabah saatlerinde evinden çıkan vatandaşlara zor anlar yaşattı. İşte Van kent merkezinden kar manzaraları…

Ulaşım Kapandı! Van’da etkili olan kar yağışı nedeniyle 337 yerleşim yerinin yolu ile Van-Bahçesaray yolu ulaşıma kapandı.
Van’da etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Kar yağışı ve tipi nedeniyle Bahçesaray’da 66, Başkale’de 96, Çatak’ta 110, Gürpınar 56, Muradiye 7, Saray ilçesinde ise 2 olmak üzere toplam 337 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, kapalı yolları açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

ulaşım

“Van-Bahçesaray yolu ulaşıma kapandı”
Van ve çevre illerde etkili olan kar yağışı ve fırtına hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Yoğun kar yağışı ve tipiden dolayı Van-Bahçesaray yolu ulaşıma kapandı. Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü 111. Şube Şefliğine bağlı Görentaş Şantiye Şefliği ekipleri, yolun açılması üzerine sabahın erken saatlerinde çalışmalarına başladı.

 

ulaşım

Ulaşım Kapandı!

Van-Hakkari karayolu üzerinde bulunan 2225 Rakımlı Kurubaş Geçidi ile aynı güzergahta bulunan 2980 Rakımlı Güzeldere Geçidi’nde ise kar yağışı ve tipi trafiği olumsuz yönde etkiliyor. Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü 111. Şube Şefliği ekipleri ise her iki geçitte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  Umuyoruz ki bir an önce hayat normal şartlarına döner ve böyle şeyleri tekrar yaşamayız.

Kaynak: Van kent merkezinden kar manzaraları!

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap