1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
  3. Sınava Hazırlık İçin Ücretsiz Kurs

Sınava Hazırlık İçin Ücretsiz Kurs

141086-300x150_360x400

Sınava Hazırlık İçin Ücretsiz Kurs

Haliliye Belediyesi tarafından yürütülen sınava hazırlık için ücretsiz kurs eğitim etkinliğinde üniversiteye hazırlık kursu verilmektedir.

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafınca başlatılan bu güzel adımla öğrenciler geleceğe adım adım yaklaştırılıyor. Bu kurs tüm dallarda uzman eğitim kadrosuyla başlanan bu etkinlik Bahçelievler bölgesinde, gençlerin eğitim ve kültürel amaçlı kullanacağı Haliliye Belediyesi Eğitim ve Gençlik Merkezi binasında sunuluyor.  Bu etkinliğin çevre belediye ve illere örnek teşkil etmesi ümidiyle başlanan bu programda kadro her branşta hizmet vermektedir.

TYT ve AYT üniversite sınavlarına eşit ağırlık, sözel, sayısal programları altında matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, felsefe, edebiyat ve Türkçe dersleri verilmektedir. Katılımın bir hayli fazla olması bu programda emeği geçen herkesi mutlu etmiştir.

Öğrenciler bu güzel ve rahat ortamda onlara bu imkanı sunan Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a şükranlarını sundu. Aile yanında gibi derslere katılıp, kütüphanemizde sıcak ortamda ders çalıştıklarını belirten hazırlık öğrencileri bu programdan bir hayli memnun.

Bu kurs merkezlerinde ders saatleri ise şöyle:

  • Hafta içi her gün sabah 9:00’da başlayıp akşam 18:00’da son buluyor.
  • Haftanın her günü etüt odalarında ders çalışma ve soru çözüm imkanları da bulunmaktadır.
  • Belirli aralıklarla deneme sınavları yapılıp öğrencilerin seviyeleri belirleniyor.

Kurs Yapılan İlçe

Haliliye İlçesi, Şanlıurfa ilinin bir ilçesidir. 12 Kasım 2012’de TBMM’de kabul edilen 6360 sayılı kanun ile Şanlıurfa merkez ilçesinin ikiye bölünmesi sonucu ilçe olmuştur. Haliliye’nin nüfusu 2016 yılına göre 369 bin 82’dir.

Haliliye İlçe Belediyesine bağlı 32 merkez, 137 de kırsal mahalle bulunmaktadır.

Haliliye Belediye Başkanı

15 Ekim 1979 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Haliliye ilçesindeki ilk, orta ve lise eğitiminden sonra 2001 yılında Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesinde, Yüksek Lisans öğrenimini başarıyla tamamladı. 2002 yılında askerlik görevini kısa dönem olarak Ankara’da yaptı.

15 yıllık AK Parti’deki aktif siyasi hayatının dışında üyesi bulunduğu Şanlıurfa Veteriner Hekimleri Odası’nda 2006-2014 yıllarında Başkan vekilliği ve Ankara Büyük Kongre delegeliği görevlerini üstlendi. Orta düzeyde İngilizce bilmekte olup evli ve 3 çocuk babasıdır.

Diğer haberlerimize göz atmayı unutmayınız.

Görüşlerinizi  bizimle yorumlar kısmında paylaşabilir.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edip haberlerimize kaçırmadan ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap