1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Twitter hesabı neden askıya alınıyor

Twitter hesabı neden askıya alınıyor

twitter
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Twitter hesabı neden askıya alınıyor

Twitter hesabı neden askıya alınıyor. Twitter kullanıcılarının merak etmiş olduğu bu sorunun yanıtını geniş kapsamlı şekilde sizlere cevaplayacağız.

Twitter kullanan kişilerde ihlal sonrasında hesaplar geçici süreliğine ya da tamamen askıya alınabilmektedir. Twitter uyguladığı bu yöntem ile birlikte topluluk kurallarını ön sırada tutmaktadır. Fakat twitter kullanıcıları askıya alınan hesapların hangi koşullarda bu hatayı alacağını bilmemektedir. O yüzden gezinti yaptıkları sırada her sağlanan işlemde tereddüt ile yaklaşmaktadır. Hesapların hangi koşullarda askıya alınacağına dair tüm bildiklerimizi siz değerli okurlarımıza anlatımını gerçekleştireceğiz. Belirtilen işlemleri yapmadığınız sürece içerisinde hesabınızın kolay kolay askıya alınmayacağını da bilmenizi isteriz. Twitter uygulamasında askıya alınan hesapları gözden geçirdiğimizde göze çarpan ilk işlem taklit hesap kullanımıdır. Başkasıymış gibi davranıp aynı şekilde farklı kişilerin ismini kullanarak açılan hesaplar doğrudan askıya alınmaktadır. Yani siz ülkenizde tanınan birinin adına hesap açıp sanki o sizmişsiniz gibi davrandığınızda bu ilerleyen dönemlerde fark edilirse hesap direk askıya alınacaktır. Diğer bilgiler ise aşağıda detaylı şekilde yer almaktadır.

Twitter hesabı neden askıya alınıyor

Twitter neden askıya alınır, twitter hesabı askıya alınma nedeni, twitter askıya alma sebebi nedir, twitter hangi koşullarda hesabı askıya almaktadır, twitter hesabım askıya alınmasın, twitter askıya alınmadan önlem alma. Hesabınız askıya alınmadan önce önlem almak istiyorsanız doğru yerde olduğunuzu bilmenizde yarar bulunmaktadır.

Twitter askıya alınmasın

Artık sosyal medya uygulamaları taklit hesapla açılan hesapları kapatmaya gitmektedir. Twitter uygulamasında ise direk olarak askıya almaktadır. Şiddet ve buna bağlı birine karşı tehdit söylemlerinde bulunmanız ya da paylaşım sağlamanız da hesabınızın askıya alınmasına sebebiyet verecektir.

Telif hakkı ihlali yapmanız durumunda da sorun yaşayacağınızı bilmenizde yarar bulunmaktadır. Hesabınızda şikayet almanız halinde askıya alma yoluna gidileceğini bilmenizde yarar bulunmaktadır. Aynı zamanda twitter uygulaması da takip sistemi olmasından dolayı takip artırma programı uygulaması kullanırsanız da hesap askıya alınacaktır.

Twitter hesabı neden askıya alınıyor diyenler yukarıda anlattığımız işlem ayarlarına dikkat etmesi durumunda hesaplarında sorunsuz şekilde gezinti yapabilirsiniz. Askıya alma ile ilgili sormak istediğiniz farklı sorunuz varsa bize bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap