1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Tümkiad İran’da İş Projeleri İmzaladı
Trendlerdeki Yazı

Tümkiad İran’da İş Projeleri İmzaladı

808559_902x350

Tümkiad – Tüm Kalkınma İş Adamları ve Girişimciler Derneği Genel Başkanı Nihat Tanrıkulu, il yönetimiyle birlikte İran’da geliştirme protokollerine imza attılar.

Tümkiad Büyük Bir Başarıyla Döndü

TÜMKİAD Genel Başkanı Nihat Tanrıkulu, İl Başkanı Müslim Birdal ve yönetimi ile birlikte bir çok ziyaret gerçekleştirerek İran’da ticari zekalarını konuşturdular. Üç gün boyunca gerçekleşen ziyaretler sırasında Urmiye, Zencan ve Tahran’da görüşmelerini tamamlayan Başkan Tanrıkulu ve yönetimi, ziyaretler sonrası iş geliştirme protokollerine imza atmayı başardılar. Yapılan ziyaretlerle ilgili konuşan TÜMKİAD Van Şube Başkanı Müslim Birdal, dünyada gerçekleştiği gibi aynı zamanda da Türkiye’de ekonomik açıdan dar bir boğazın yaşandığına dikkat çekti.

“İran’a komşuluğumuz neticesinde ilişkilerimizi ve aynı zamanda ticaretimizi geliştirebilmek adına ziyaretlerimiz oldu. Ziyaretlerimizi Genel Başkanımız Nihat Tanrıkulu ve yönetim kurulu ile birlikte gerçekleştirdik. Van ili olarak Urmiye’de teknokent ve organize sanayi bölgesinde iş geliştirme protokolüne imza attık. Ardından İran’ın maden şehri statüsüne sahip Zencan’a geçtik. Bu durağımızda iş adamları ile birlikte sağlık, eğlence ve tarih turizminin yanında madencilik ile ilgili bir protokol imzaladık. Sonrasında Tahran’da organize serbest bölgesinde bir iş ortaklığı protokolüne imza attık. Bu protokol ile birlikte ora vasıtasıyla herhangi bir ülkeye ürün gönderme fırsatına sahip olduk. Ama protokollerin en iyi özelliklerinden biri de yatırımcılarımız istediği takdirde orada kendilerine fabrika tahsis edilebilirler. Aynı zamanda kendi markalarına üretim gerçekleştirebilirler. Çünkü oranın kendi gümrüğü ve havaalanı bulunmakta. Yani istediği ürünü oradan Avrupa’ya gönderebilir. Bu bizim açımızdan çok önemli bir protokoldü.” diye belirtti.

Tümkiad

İran da Artık Bir Ticaret Kapımız

Ziyaretleri sırasında Urmiye, Tahran ve Zencan’da temsilcilikler başlattıklarını belirten Müslim Birdal, “Bu İran illerinde ziyaretlerimizin ardından TÜMKİAD’ın temsilcilikleri yer alacak. Şayet bir iş insanımız İran’a gidip iş yapmak isterse, orada herhangi bir hukuk danışmanı, herhangi bir mali müşavir veya gümrük müşaviri aramasına gerek kalmayacak. Oradaki arkadaşlarımız bu çeşitli hizmetleri iş insanlarımıza sunacak. TÜMKİAD’da Türkiye’de İranlı yatırımcılara aynı şekilde hizmet sunacak. Bu demek oluyor ki TÜMKİAD’ın Türkiye’deki ofisleri İran’daki yatırımcılara, İran’daki ofislerimiz de Türkiye’deki yatırımcılara hizmet vermeye başladı.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız.

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap