1. Ana Sayfa
  2. NEDİR
  3. Tinder Nedir? Tinder Nasıl Kullanılır?

Tinder Nedir? Tinder Nasıl Kullanılır?

Tinder-nedir
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Tinder Nedir?

Tinder nedir? Tinder, insanların sosyalleşmelerinde büyük imkan sağlayan arkadaşlık uygulaması olma statüsündedir. Bu uygulama sayesinde, birden fazla insanla tanışmış olup sohbet imkanı sağlayabiliyorsunuz.

Uygulama genel mantığından bahsedecek olursak, insanlar burada ilk başta beğendiği insanları seçiyor. Seçmek sohbet için yeterli bir etken değil. Karşı tarafın da onu beğenen kişiyi beğenmesi gerekiyor. Eğer iki taraf da birbirini beğenirse eşleşme sağlanmış oluyor. Eğer eşleşme sağlanırsa iki taraf birbiriyle sohbet edebiliyor. Eğer ki eşleşme olmazsa sohbet sağlanamıyor.

Aynı zamanda şundan da bahsetmeden geçmeyelim. Tinder’ın en büyük özelliği ise konum bazlı olarak çalışmasıdır. Yer aldığınız lokasyonu baz alarak, isteğinize göre bir kilometre aralığı seçiyorsunuz. Bu kilometre aralığı içersisinde yer alan insanların  profilleri karşınıza çıkıyor.

Tinder Nedir?

Tinder Nasıl Kullanılır?

İnsanlar birbirlerini nasıl beğeniyor? Cevabı çok basit. İnsanlar Tinder’e kayıt olurken birden fazla fotoğraf yüklüyorsunuz. Kişiler bu fotoğraflardan yola çıkarak, insanları beğeniyor. Eğer beğenmezlerse de profili atlama imkanına sahipsiniz.

Kayıt olurken şöyle bir avantaj da bulunuyor. Facebook ile kayıt olup, oturum açabiliyorsunuz. Facebook ile oturum açarsanız eğer, profil bilgileriniz otomatik olarak doluyor. Eğer Facebook ile açmak istemiyorsanız, bu bilgileri kendinizde doldurabiliyor ya da boş bırakabiliyorsunuz. Ek olarak, uygulamaya Instagram hesabınızı da bağlayabiliyorsunuz. Instagram hesabınızı eklediğiniz zaman, Instagram’da bulunan fotoğraflarınız uygulama içinde de gözükebiliyor. Uygulama, iOS ve Android kullanıcıları için de olup web üzerinden de erişim sağlanabiliyor. Web üzerinden erişim sağlamak için buraya tıklamanız yeterli olacak.

Bunlara ek olarak uygulama, kullanıcılarına ücretli özellikler de sunuyor. Bunu söylememizin sebebi, uygulamayı kullanan kullanıcılar için belli bir sınır bulunmaktadır. Bu kota kısa bir süre sonra doluyor. Kotanız dolduktan kısa bir süre sonra da yenileniyor.

Son olarak, popüler arkadaşlık uygulaması için ilerleyen zamanlarda, yeni güncellemeler gelecek gibi duruyor. Bu güncellemelerin yanı sıra, uygulama video özelliği desteğine de kavuşacak. Bu özellik ile uygulama, rakiplerini geride bırakacak gibi duruyor.

Tinder İndirme Seçenekleri

Uygulama, iOS ve Android kullanıcıları için de olup web üzerinden de erişim sağlanabiliyor. Web üzerinden erişim sağlamak için buraya tıklamanız yeterli olacak.

Daha kapsamlı anlatım: https://www.instatakipci.com/blog/tinder-nedir-nasil-kullanilir

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız.

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap