1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Tiktok taklit hesabı şikayet etme

Tiktok taklit hesabı şikayet etme

Tik-Tok-Instagram-bağlantısı-nasıl-yapılır
vanhaber.com.tr

Tiktok taklit hesabı şikayet etme

Tiktok taklit hesabı şikayet etme nerede. Tik tok hesabınız taklit ediliyorsa o hesabı şikayet edebilmek adına nereden işlem sağlayacağınızı anlatacağız.

Tüm sosyal medya hesaplarında taklit hesapların olduğunu belirtebiliriz. Facebook, twitter, instagram ve diğer çıkan uygulamalardan taklit hesapların önüne geçilememektedir. Ülkemizde kullanımı hızla yaygınlaşan tik tok uygulamasında da bu durumun olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Sosyal medya uygulamaların tamamında taklit hesapların şikayet edilebilmesi için belli bir alan bulunmaktadır. Ama tik tok uygulamasında bu alan ya da form bilgilendirmesinin nerede olunduğu ne yazık ki bilinmemektedir. Haliyle bizde hesabınızı taklit eden kişilerin hesaplarının kapatılabilmesi için ilgili raporu tik tok yetkililerine nasıl ileteceğinize ilişkin araştırmalarımızı yaptık. Girdiğimiz araştırmalar neticesinde yapmanız gerekenleri sizlere aktararak sorunumuzu ortadan kaldıracağız. Tik tok taklit hesabın şikayeti sonrasında bunun doğruluğu ilgili yetkililer tarafından yapılacak asılsız şikayet sonrasında ilerleyen dönemlerde yaptığınız şikayetler dikkate alınmayabilecektir. O yüzden sorunu iletmeden gerçekten sizi taklit edildiğini ispatlamanız gerekiyor.

Tiktok taklit hesabı şikayet etme nerede

Tik tok taklit hesabı kapattırma, tik tok birisi beni taklit ediyor, tik tok adıma hesap açılmış, tik tok videolarım paylaşılıyor, tik tok taklit hesabı bildirme, tik tok taklit hesap nasıl kapatılır, tik tok taklit hesap şikateyeti, tik tok taklit hesabı şikayet etme nerede. Sadece tik tok uygulamasında değil tüm sosyal medya uygulamalarında bizleri taklit eden hesaplar bulunmaktadır. Yani yaptığımız video paylaşımları ya da resim paylaşımları başka hesaplarda görebilirsiniz. Böyle bir durumun yaşanmaması için tik tok hesaplarında yapmanız gerekenleri sizlerle paylaşacağız.

Tik tok biri beni taklit ediyor

Tik tok üzerinde gezinti yaparak denk geldiğiniz ya da takipçi kitleniz tarafından size gönderilen mesajlarla birlikte taklit eden hesabı bulabilirsiniz. Kişinin taklit hesapta size dair video paylaşımlarının olması halinde şikayeti doğrudan tik tok yetkililerine iletebilirsiniz.

  • Taklit hesap şikayetinin doğrudan ilgili yetkililere iletilebilmesi için ilk olarak uygulamadayken o kişinin profiline geliyoruz.
  • Sağ üst alanında bulunan (…) kısma tıklayıp ardından gelen ekranda ‘’Rapor et’’ butonuna tıklıyoruz.
  • Rapor et dedikten sonra ‘’Birisini taklit etme’’ seçeneğini göreceksiniz.
  • Buraya girişimizi yaptıktan sonra hesap kimi taklit ediyorsa o seçeneğe tıklayıp şikayetinizi dile getirebilirsiniz.

Şikayet sonrasında tik tok o uygulamada ki bağlantıları incelemeye alarak gereken işlemleri devreye koyacaktır. Bu süreç ne kadar sürenler için belli bir zaman vermek sizi yanıltabilir. Ama şikayetiniz muhakkak dikkate alınarak şikayet ettiğiniz hesapla alakalı aksiyonlar alınacaktır.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap