1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Tiktok canlı yayınım donuyor

Tiktok canlı yayınım donuyor

5e86f5edd265a205007f22c1
vanhaber.com.tr

Tiktok canlı yayınım donuyor

Tiktok canlı yayınım donuyor neden. Uygulama da yaptınız canlı yayın donuyor ya da kasıyorsa çözüme dair kontrollere beraber bakacağız.

Tik tok çılgınlığının her geçen gün artış gösterdiği dönemde belli sorunlarda meydana gelebilmektedir. Video paylaşım merkezi olan tik tok uygulamasında aynı zamanda canlı yayında yapabiliyorsunuz. Yapılan canlı yayınlar ise bildirim ekranının en üstüne gözükmektedir. Tabi bu alan genel olduğu için önerilerde çıktığında da profil resminin orada canlı yayında olduğunuz takipçilere gösterilmektedir. Uygulama içerisinde diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi öyle hemen canlı yayın yapamıyorsunuz. 1000 Takipçiye ulaştıktan sonra artık canlı yayın yapmanız aktif hale gelmektedir. Canlı yayını aktif hale gelen kullanıcılarda ise ayrı bir sorun baş göstermeye başlamıştır. Yaptıkları canlı yayınların sürekli donma ve kasma yaşanmasından ötürü istenilen izleyici kitlesine bir türlü ulaşılamamaktadır. Yayınında kopma gören kullanıcılar direk canlı yayından çıkabilmektedir. O yüzden bunun nedenini kontrol edebilmek adına kontrollerimizi beraber sağlayıp sorunu gidereceğiz.

Tik tok canlı yayınım donuyor neden

Tik tok canlı yayın neden donuyor, tik tok yaptığım canlı yayın sürekli kesiliyor, tik tok hesabımda canlı yayınımda kasma durumu var, tik tok canlı yayın neden kasıyor, tik tok uygulamasında canlı yayında sorunlar meydana geliyor. Play store ya da Apple store alanından indirmiş olduğumuz sosyal medya uygulamaları ücretsiz kullanıyor olsak dahi internet veri bağlantısı olmadan kullanım sağlayamıyoruz. İnternetin yavaş olması halinde ise uygulama da gezinti sağladığımız sıralarda donma ya da kasma sorunları ile karşılaşabiliriz.

Tik tok canlı yayın sürekli donuyor

Tik tok uygulamasında takipçileriniz için açtığınız canlı yayında donma meydana gelmesi halinde bununla alakalı olarak internet veri bağlantınızın gözden geçirilmesi gerekiyor. İnternet mobile bağlıysa wifiye bağlantı kurarak deneme gerçekleştirelim. Wifiye bağlandığınız da sorun giderilmiyorsa wifiye uzaklığınızdan ötürü problem yaşıyor olabilirsiniz. Yani çekim alanı zayıfsa internette zayıf geleceği için yaptığınız canlı yayın bundan ötürü donmalar yaşatabilir.

  • Fakat bu alanda da sorun mevcut değil ve hala daha canlı yayında sorun varsa uygulama içerisinde ön belleği temizledikten sonra telefonunuz Android ise oradan da ön belleğinin temizlemesini sağlayalım.
  • Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme işlemleri sonrasında böyle bir sorunun oluşup oluşmadığını kontrol ederek arka planda çalışan tüm uygulamaları da canlı yayın yaparken kapatmanızda yarar var.
  • Son olarak farklı bir ağa bağlanarak deneme gerçekleştirdikten sonra sorun devam ediyorsa hala daha bu problemi tik tok yetkililerine iletmenizde fayda bulunmaktadır.

Sağlanan ayarlarla birlikte sorununuzun giderilmesine yönelik işlemler bitmiş olacaktır. Tik tok hakkında sormak istediğiniz ya da farklı çalışmayan özelliğiniz varsa bizimle yorumdan iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap