1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Tedes Trafik Cezaları

Tedes Trafik Cezaları

headline (1)
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Tedes Trafik Cezaları

Tedes Trafik Cezaları nedir? Elektronik denetleme sistemi ile yeni bir denetleme sistemi getirilen TEDES (Trafik Elektronik Denetleme Sistemi), her geçen gün yeni noktalara eklenerek genişlemeye devam ediyor. Çorum Osmancık, Edirne, Ordu gibi bir çok noktada aktif olarak faaliyet gösteren TEDES son günlerde İstanbul gibi büyük illerde de kullanılması planlanıyor.

Tedes Trafik Cezaları

Tedes Nedir?

Trafik Elektronik Denetleme Sistemi’nin kısaltması olarak kullanılan TEDES, hız sınırınızı otomatik olarak tespit ederek hız sınırını aşmanız halinde plakanıza ceza yazılmasına neden olan yeni trafik denetleme sistemidir. Özellikle şehir içi 50 hız sınırı olan bölgelerde aktif olarak kullanılan ve %10 hız aşma limitinin üzerine çıkmanız halinde ceza yazılması muhtemel bir durum olarak gözüküyor.

Örnek olarak Samsun, Trabzon, Giresun, Rize bölgelerine tatile giden sürücülerin. Çorum ve Ordu’da aktif olarak TEDES cezası yediği, bu cezalardan dolayı oldukça şikayet geldiğini görmekteyiz. Çevre yolu olmayan Osmancık’ta 50 olan hız sınırını. 55’in üzerinde aşmanız halinde 199 liradan başlayan cezalara maruz kalabiliyorsunuz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap