1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Tatvan’da el dezenfektan istasyonları kuruldu
Trendlerdeki Yazı

Tatvan’da el dezenfektan istasyonları kuruldu

5f70c260-3c45-484a-988f-c6f5880e52d6
vanhaber.com.tr

Dünyayı etkisi altına alan Korona virüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında, Tatvan Belediyesi tarafından ilçe merkezindeki belirli noktalara el dezenfektan istasyonları kuruldu.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Tatvan Belediyesi tarafından alınan önlemler devam ederken, ilçe merkezindeki farklı noktalara 20 adet “El Dezenfektan İstasyonu” kurulumuna başlandı.

Çarşı merkezinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, halkın sağlığını korumak amacıyla tamamıyla yerli üretim olan el dezenfektan istasyonlarını ilçe merkezinde belirlenen noktalara kurmaya başladıklarını söyledi.

Vatandaşların mümkün olmadıkça evden çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunan Başkan Geylani, “işi gereği ve acil ihtiyaçlardan dolayı dışarı çıkan vatandaşlarımız bizim kurduğumuz bu el dezenfektan istasyonlarımızdan faydalansınlar. Bu hizmetimiz de virüsten korunmak çerçevesinde yürüttüğümüz çalışmalarımızdan birisidir. Şunu unutmayalım koronavirüs bizim alabileceğimiz tedbirlerden güçlü değildir. O yüzden her kesin kişisel önlemlerini almalarını ve kurallara uymalarını istiyoruz. Genel olarak da bu konuda bize düşen görev ve hizmetleri en iyi şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Daha önce kurmuş olduğumuz ‘Araç Dezenfektan İstasyonu’ da aynı şekilde ücretsiz hizmet veriyor. Kamusal alanlarda da dezenfekte çalışmalarımız da devam ediyor. Tüm hemşerilerimize evde kalın, sağlıkla kalın diyorum” diye konuştu.

Belediye ekipleri tarafından 20 adet El Dezenfektan İstasyonu ilçe merkezinde halkın yoğun olarak kullandığı alanlara ve hastane ile alışveriş merkezi girişlerine kurulmaya başlandı.

KAYNAK : İHA

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap