1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Tatvan Belediyesi’nden Altyapıya ‘robotik’ dokunuş
Trendlerdeki Yazı

Tatvan Belediyesi’nden Altyapıya ‘robotik’ dokunuş

1 (9)

Tatvan Belediyesi tarafından gerçekleştirilen altyapı yenileme çalışmalarında denetimler robotik sistem ile gerçekleştiriliyor.

Tatvan Belediyesi tarafından gerçekleştirilen altyapı yenileme çalışmalarında denetimler robotik sistem ile gerçekleştiriliyor. Altyapı yenileme çalışmalarında döşenen boruların içine gönderilen robotik sistem ile yapılan hatalar anında çözülüyor. Robotik sistem üzerinde bulunan 360 derece hareketli kamera sayesinde atık su borularının mevcut durumunu fotoğraf ve video kaydı yapılıyor. Yapılan kayıtlar üzerinde herhangi bir aksaklık varsa anında giderilerek daha sonra yaşanabilecek aksaklıkların önüne geçiliyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Fen İşleri Müdür Vekili Levent Şeker, “Belediye olarak gerçekleştirdiğimiz altyapı çalışmalarının denetimini Robotik Görüntüleme Sistemi ile gerçekleştiriyoruz. Robotik Görüntüleme Sistemini yaptığımız kanallara bırakıp döşenen boruların eğimini, bağlantı sistemlerini görüntüleyerek kaydediyoruz. Bu kamera borunun içerisinden giderek ve geri dönüş yaparak işlemlerin ne kadar sağlıklı olduğunu bizim görmemizi sağlıyor. Herhangi bir hata varsa biz buna müdahale ediyoruz ve bu şekilde denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz” dedi.

KAYNAK : TATVAN BELEDİYESİ

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap