1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Site Dışı Seo Nedir? Backlink Nedir? Do Follow Nedir?
Trendlerdeki Yazı

Site Dışı Seo Nedir? Backlink Nedir? Do Follow Nedir?

Site-Disi-SEO-Nedir-Nasil-Yapilir
vanhaber.com.tr

Site Dışı Seo Nedir?

Site Dışı Seo Nedir? Seo konusunda site dışı seo çalışmalarından off page seo çalışmaları hakkında bilgilendirme vermeye çalışacağız.

Site dışı seo çalışması veya pek bilinmeyen diğer adıyla off page seo sahip olduğunuz ve seo işlerini yaptığınız sitenin bir başka site veya siteler tarafından desteklenmesine site dışı seo denilmektedir. Bu nasıl oluşmaktadır?

Genelde bu destekleme dış sitelerden alınan link desteklenmesidir. Başka sitelerin vermiş olduğu bu linklere ise backlink adı verilmektedir. Kaliteli ve iyi sitelerden link desteği almak siteniz için avantaj sağlamaktadır.

BACKLİNK NEDİR?

Sitenizin başka sitelerden aldığı bağlantılardır. Bu bağlantılar Google tarafından referans olarak algılandığı için sitenizin değerini artırmaktadır.

Bu algılana sektörünüzde iyi bir yerde olduğunuzun izlenimini sağlamaktadır. Bu backlink iyi yöntemle olmaktadır. Bunlar do follow ve no follow olarak referans olarak gösterilmektedir. Diğer sitelerden link alınırken do follow mu almak veya no follow mu almak gerekir bunu aşağıda vermeye çalışacağız.

Site Dışı Seo

DO FOLLOW NEDİR?

Eğer bir kaliteli bir siteden do follow link bağlantısı alıyorsanız kendi içeriği içinden bağlantı veriyorsa size güvenilir olarak algılanmaktadır. Ben bu siteye link çıkışı yapıyorum bu site güvenlidir olarak Google tarafından algılanmasını sağlamaktadır.

Yani bir içeriği, otoritesi olan bir siteden link aldığınızda o sitenin otoritesini ve kalite, güvenini sizinle paylaşmış oluyor.

NO FOLLOW NEDİR?

Bir siteden no follow bağlantı aldınız bu site kaliteli ama no follow link verdiğinde ben bu siteye güvenmiyorum ama sadece burada konuyla alakalı bir yazı var buradan da okuyabilirsiniz gibi referans vermeden link çıkışıdır.

Büyük form siteleri genelde no follow link çıkışı vermektedir. Çünkü burada açılan konularda çözüm yolları için kullanıcılar diğer sitelerden link çıkışı verdiği için site adminleri bu linkleri no follow olarak göstermektedir.

Bunun için kaliteli, otoriter içerikli sitelerden genel olarak do follow link almaya çalışınız. Bunların faydası vardır. Yeri geldiğinde no follow linklerde faydalıdır fakat do follow daha faydalı olduğunu buradan söyleyelim.

Bunun için ne kadar çok baklink alırsam o kadar yükselişe geçerim diye düşünmeden kalite sitelerden backlink almaya bakınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap