1. Ana Sayfa
  2. EKONOMİ
  3. Sigara Zam Üstüne Zam Alıyor!

Sigara Zam Üstüne Zam Alıyor!

sigara

Sigara Zam Üstüne Zam Alıyor!Sigara Zam Üstüne Zam İçenlere Kötü Haber!

Sosyal medya sitelerini son birkaç gün içerisinde sigara içen kişileri üzecek bir haber kasıp kavurdu. Haberin içeriğine göre 5 Ocak 2020 tarihinde bütün tekel sigara ürünlerine zam geleceğiydi. Okuyan sigara kullanıcıları ne kadar üzülse de belli bir kesimde de sevinç nidaları atıldı. Bu haber yetkili kaynaklar tarafından ne doğrulandı ne de yalanlandı, bu yüzden haber hala şüpheciliğini sürdürüyor.

2020 yılına girmemize sayılı günler kalmışken sosyal medya da kar topu gibi büyüyen bir haber yayınlandı. Sigara içen kesimin yoğun ilgisini çekmeyi başaran bu haber kulaktan kulağa yayılarak bütün sosyal medya kullanıcılarının ilgi odağı oldu. Haberin içeriğine göre 5 Ocak 2020 tarihinde tekel sigara fiyatlarına büyük oranda zam geleceği ve hatta bu zammın şuandan itibaren bazı tekellerde uygulanmış olmasıydı. Bazı dükkanlarda yeni zamlı sigara listeleri asılmış ve satışına başlandığı duyurulmuştu.

TWİTTER’DA TREND OLDU

Bahsi geçen iddialar sosyal medya da hızla yayılınca ve hiçbir resmi kurumdan yalanlayıcı açıklama gelmeyince konu twitter’da trend topik gündemine kadar girmeyi başardı.

Sigara İçenlere Kötü Haber! Büyük Zam !

Habere göre yeni zamlı sigara fiyatları şöyle;

Parlıament : 32 TL

Marlboro : 30 TL

Marlboro Touch Ble / Gray / Aqua /One : 29 TL

Murattı : 25 TL

Murattı Blu : 24 TL

Lark : 24  TL

Chesterfield : 23 TL

Chesterfield . Navy / Blue : 22,50 TL

L&M : 23 TL

L&M Mode Red : 22,50 TL

Sigara Zam Almaya Devam Ediyor!

YENİ TEK SİYAH PAKET UYGULAMASI

Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yapılan açıklamaya göre 5 Ocak 2020 yani tam da zamların yapılacağı ön görülen tarihte  yeni tek tip sigara paketine geçileceğini duyurdu.  Bu tek tip paketlerin her yeri siyah olacak ve üstünde caydırıcı resimler bulunacak. Bu resimler önceki paketlerde de vardı ancak yeni tip paketlemenin üzerindeki resimler daha mide bulandırıcı ve caydırma ihtimali daha yüksek görseller olacak. Sigaraların birbirinden tek farkı en altlarında minik küçük bir yazıyla yazılacak olan marka ve model isimleri olacak. 5 Ocak 2020 de satışa çıkacak olan paketler ile birlikte eski paketlerin 1 ay içinde piyasadan kaldırılması ve satışının yasaklanması bekleniyor.

Diğer haberlerimize göz atmayı unutmayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap