1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Selahattin Demirtaş ŞOK AÇIKLAMA YAPTI!
Trendlerdeki Yazı

Selahattin Demirtaş ŞOK AÇIKLAMA YAPTI!

yyyyyy_360x400

Selahattin Demirtaş yoğun güvenlik önlemlerinin bulunduğu Edirne F Tipi Cezaev’inde tutuluyor. Ancak kendisine izin verilen süreçler de avukatı ile yaptığı görüşmeler sayesinde kendisinden haberler alıyorduk. Bugün, gündemde olan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu yeni parti hakkında yorumlarda bulundu.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde 3 yıldan fazla bir süredir hapis yatan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi hakkında görüşlerini iletti.

Selahattin Demirtaş, “Biz suçsuz rehineleriz” açıklamasının manasını tekrar açıklayan Demirtaş, “Bu milletin seçilmiş vekilleri, onlarca seçilmiş il başkanı, yüzlerce Halkların Demokratik Partisi yöneticisi ve üyesi, AK Parti’nin siyaset hayatının sonuna gelmesini engellemek amacı ile hapiste tutuluyor” sözleriyle açıklık getirdi.

Selahattin Demirtaş, mahkeme incelemelerinde  “niçin tahliye talebi vermediğine ” dair soruya ise, “Bu ülkede son sözü söyleyen Erdoğan’dır. Bende o şahıs’tan tahliye isteyecek değilim.” cevabını verdi.

Gelecek Partisi’nin kurucusu olan Ahmet Davutoğlu’nun “daha önce yaşattıkları sebebi ile içten bir özür dilemesi ve söz” vermesinin gerekli olduğunu belirten Selahattin Demirtaş, “Bütün muhalefet partiler bir bütün olarak birleşecek ve gelecekte ülkemizin nasıl kendine geleceğini ve yükselişe geçeceğini, yaralara nasıl merhem olunacağını tartışarak ortak bir demokrasi arenasında halkımızın karşısına çıkacağız” dedi.

 

Selahattin Demirtaş

 

Selahattin Demirtaş ”Hesap Verecekler!”

Çok değil kısa bir süre önce iktidar da oldukları ve bu ülkeyi kattıklarını bildiğimiz için hepsini yakinen tanıyoruz. İzleyecekleri siyasi harita bir yana, Ahmet Davutoğlu’nun “dinleme” diye bir özelliği gelişmemiş. Kendisi ilelebet konuşur. Sizi dinliyormuş gibi göründüğünde ise kendi kendisine içten içe konuşma yapmaya devam eder. Böyle mükemmel bir “beynin” gerçekleştirmesi gereken en mantıklı olay, Daha önceden ellerinde yetki varken bizlere yaşattıkları için içten samimi bir özürdür.

”Türkiye’nin çağdaş ve modern dünya ilkelerinde buluşmaya sürat ile ihtiyacı vardır. Bütün siyasi akımlar buna katkı sağladığı oranda anlam içeren ve iyi sözler ile yad edilen bir iş ortaya koymuş olacaktır. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun ne yapacaklarını bizlerde dikkat ile izliyoruz.”

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Görüşlerinizi  bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edip haberlerimize kaçırmadan ulaşabilirsiniz.

Detaylar için lütfen buraya tıklayınız.

 

Yorum Yap

Yorum Yap