1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Sağlık Bakanı Koca Van’daki rakamları açıkladı
Trendlerdeki Yazı

Sağlık Bakanı Koca Van’daki rakamları açıkladı

saglik-bakani-koca-van-daki-rakamlari-acikladi_cc178
vanhaber.com.tr

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı ardından, korona virüs vakalarıyla ilgili açıklamalar yapmak üzere kameraların karşısına geçti.

Türkiye’nin tamamına korona virüsün yayıldığını söyleyen Koca, illere göre vaka ve ölüm sayılarını da paylaştı.

Türkiye’de illere göre vaka ve ölü sayısı dağılımı

EN YÜKSEK VAKA VE ÖLÜM SAYISI İSTANBUL’DA

İllere göre vaka ve ölüm sayısının en yüksek olduğu ilin İstanbul olduğunu söyleyen bakan, İzmir’in de ikinci sırada olduğunu açıkladı.

VAN LİSTEYE GİRDİ

Bilim Kurulu toplantısının ardından basın mensuplarıyla korona virüs haritasını paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hangi ilde kaç vakanın olduğunu ve hangi ilde kaç kişinin hayatını kaybettiğinin rakamlarını verdi. Bakan Koca’nın paylaştığı verilerde Van’daki vaka sayısı değişmezken, (26 vaka) ölü sayısı ise iki olarak açıklandı. Bakan Koca’nın geçtiğimiz günlerde açıkladığı korona virüse yenik düşen iller arasında olmayan Van, kendini listeye yazdırmayı başardı.

VANLILAR DİKKAT ETMİYOR

Van’da da korona virüsten ölümlerin olması, vaka sayısının artmasına rağmen, birçok vatandaş tarafından uyarıların dikkate alınmaması endişe uyandırıyor.

Bazı caddelerde kalabalıklar oluşturan vatandaşların sosyal mesafeye dikkat etmediği, eldiven ve maske kullanmadığı gözlenirken, bu durumun, salgının boyutunu arttırabileceği endişeleri yaratıyor.

Uzmanlar, özellikle Nisan ayının 15’ine kadarki süreci son derece önemserken, virüsün oluşturacağı etkinin de bu süre zarfında ortaya çıkabileceği tahminleri yapıyor. Uzmanlar, özellikle bu süre boyunca kurallara riayet edilmesinin, evde kalınmasının, bu virüsü kontrol edilebilir sınırlarda tutacağını, aksi takdirde işin kontrolden çıkabileceği ikazlarını sık sık tekrarlıyor. Ancak tüm uyarılara rağmen, çok sayıda kişinin araç ve yaya trafiği oluşturduğu gözlenirken, bu durumun mutlaka sona ermesi ve vatandaşların çok daha dikkatli davranmalarının herkesin faydasına olacağına vurgu yapılıyor.

Korona

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap