1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Saadet Partisi Van İl Başkanlığı Basın Açıklaması
Trendlerdeki Yazı

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı Basın Açıklaması

144126 (1)
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı Basın Açıklaması

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı, Van’la ilgili konularda sürekli olarak yaptığı basın toplantılarının 9. kez bu hafta yaptı.

Saadet Partisi binasında gerçekleşen basın toplantısında konuşma yapan Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, bu haftaki konularının şunlar olduğunu belirtti.

  1. Şehrin çoğunlukla her cadde ve sokağına yapılan parkomat uygulaması
  2. İki senedir açılamayan kampüste bulunan Van Ferit Melen Kütüphanesi olduğunu dile getirdi.

Özay İlhan, “Gündem konularımızdan bir tanesi ise ilimizde bulunan parkomat uygulamasıdır. Başlangıç olarak trafiği ferahlatmak, öncelikle trafik yoğunluğu olan caddelerde otopark sorununa çözüm üretmek. Uygulamaya başlanılan, ancak insanların kapılarının önünden para almaya kadar gelmiş olan. Zaman olarak da gece yarısına kadar devam eden bir sisteme dönüşmüştür. Ayrıca şehrimizin gündeminde Van YYÜ kampüsünde iki yıl önce bitmiş fakat hala açılamayan Van Ferit Melen Kütüphanesi sorunlar arasında yer almaktadır. Biz de Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak soruyoruz.” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı

Van Halkının Aklıyla Alay mı Ediliyor?

Sayın İlhan şöyle devam etti, “Sosyal medya hesaplarından önceki zamanlarda ‘uçak sefer sayısını arttırdık’ şeklinde açıklamalar yapan. Varlıklarından habersiz olduğumuz ilimizin sözde vekilleri Van halkının aklıyla alay mı etmektedir? Parkomat uygulamasındaki asıl amacınız, bir çok konuda olduğu gibi aklı sıra Van halkını cezalandırmak mıdır? Acaba Van YYÜ yetkilileri ilimiz genelinde alışkanlık olan bina yapıp çürütme, işe başlayıp uzun yıllar bitirmeme gibi her işi yarım yamalak yapma hastalığına yakalandığı için mi Van Ferit Melen Kütüphanesi açılmıyor? Buradan hatırlatmak isteriz, Van sahipsiz değildir. Van’ın sahibi bu şehrin her anlamda sorunlarını, sıkıntılarını ve çözüm yollarını dile getiren, toplumun diğer kesimlerine Van’ın sorunlarını sorgulama cesareti veren Saadet Partisidir” diye belirtti.

Parti binasında yapılan basın toplantısında konuşan Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, bu haftaki gündemlerinin kentin neredeyse her cadde ve sokağına yayılan parkomat uygulaması ve bunun yanında iki yıldır açılmayan kampüsteki Van Ferit Melen Kütüphanesi olduğunu söyledi.

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız.

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap