1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Responsive Tasarım Ekran Boyutları

Responsive Tasarım Ekran Boyutları

bilgisayar-responsive
vanhaber.com.tr

Responsive Tasarım Ekran Boyutları

Responsive Tasarım Ekran Boyutları nelerdir?

İnternet sitesi tasarımına yeni bir boyut kazandıran responsive tasarımlarla artık her ekrana göre şekillenen site tasarımları hazırlamak mümkün oldu. Örneğin bilgisayar ekranının büyüklük ve küçüklüğüne göre şekillenen sitelerle ekranın her halini sitenize göre ayarlayıp görüntülemenize olanak sağlanmaktadır.

Responsive tasarım hazırlarken işlemleri CSS ile uygun boyutlarda hazırlayarak sayfanızı değişken hale getirebilirsiniz. Bunun için de öne çıkan responsive tasarım ölçüleri önemlidir. Örneğin küçük ekran diye tabir edilen 1024×768 ekran çözünürlüğü bir standarttır. Buna ek olarak yeni çıkan geniş ekranlara uyumlu olarak ve tabletler için responsive boyutları, cep telefonları için responsive css ölçüleri gibi boyutlandırmaları sizler için paylaşıyoruz. İşte tablet, mobil aygıtlar ve monitörler için ekran boyutları;

Monitör Responsive Ekran Boyutları

Tabletler için Responsive Ekran Boyutları

Cep Telefonları Responsive Ekran Boyutları

İnternet sitesi tasarımına yeni bir boyut kazandıran responsive tasarımlarla artık her ekrana göre şekillenen site tasarımları hazırlamak mümkün olduğunu belirtmekte fayda var. Örneğin bilgisayar ekranının büyüklük ve küçüklüğüne göre şekillenen sitelerle ekranın her halini sitenize göre ayarlayıp da görüntülemenize olanak sağlanmaktadır.

Daha detaylı bilgiler ve ya  responsive boyutları konusunda detaylı bilgi için de hazırlanmış olan screensiz.es sayfasını ziyaret ediniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap