1. Ana Sayfa
  2. NEDİR
  3. Regresyon Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?
Trendlerdeki Yazı

Regresyon Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?

5e33f060c9de3d09283ab0e8

Regresyon Tedavisi Nedir?

Regresyon tedavisi nedir? İnsanlar bazen çeşitli ruhsal sıkıntılar yaşar. Bu sıkıntıların yaşanması fiziksel bir hastalığa yakalanmak kadar normaldir. Ruhsal sıkıntılar da fiziksel sıkıntılar gibi doğru tedavi yöntemleri izlendiğinde çözüme kavuşmuş olur. Regresyon terapisi de ruhsal sıkıntıları tedavi etmede tercih edilen yöntemlerden biridir. Pek çok ruhsal sıkıntı çeşidi ve tedavi yöntemi vardır. İnsan psikolojisi çok büyük bir deniz gibidir. Terapistler de bu denizin içinde kaybolmuş hazineyi bulmaya yardım eden kişiler gibidir.

Regresyon Terapisi Nedir?

Çocukluk yıllarında bazen travmalar yaşanabilir. Bu çocukluk travmaları yetişkin hayata da yansır ve kişide çeşitli ruhsal sıkıntılara sebep olur. Bunun çözümü koyladır. Sıkıntıya yönelik terapi alınarak bu durum atlatılır. Regresyon terapi nedir sorusuna gelindiğinde, regresyon terapisi kişinin geçmişte yaşadığı travma olayına gidilerek o andaki enerji boşalımını sağlamaktır. Bir nevi çocukluğa dönmek de denebilir. Danışan kişi terapist yardımıyla geriye gider ve travmanın neden olduğu sorunu görür.

regresyon tedavisi

Regresyon Terapisi Nasıl Yapılır?

Regresyon terapisi danışan kişinin hipnotize edilmesi ya da enerji uygulamalarıyla yapılır. Regresyon terapisi sırasında terapist danışanı geçmişine götürür. Danışan kişi geçmişte yaşadıklarını tüm netliğiyle görür. Regresyon terapisi uygulanmış danışan tamamen trans haldedir ve bilinçaltının tüm kapılarını sonuna kadar açmış haldedir. Terapistin işi trans haldeki hastayı dinlerken kolaylaşır. Ona sorduğu anın tüm detaylarını aktarabilir.

Bazen geçmişte yaşadığımız travmaların farkında olmayız. Bilinçaltına ittiğimiz sıkıntılar günlük hayatta karşımıza farklı şekillerde çıkar. Sıkıntılarımızın sebepsiz olduğunu düşünerek çözüm bulamayız. Regresyon tedavisi sonucu sıkıntılar gün yüzüne çıkar ve çözüme kavuşur. Terapi sonrası danışanlar hafiflediklerini ifade etmektedir.

Regresyon Terapisinin Zararları Nelerdir?

  1. İleri yaştaki hastalar için travmayla yüzleşmek ağır gelebilir ve kalp sıkıntıları meydana gelebilir.
  2. Terapistin danışanı fazla yönlendirmesi sonucu terapi çözüme kavuşmaz.
  3. Regresyon terapi konusunda uzman olmayan bir kişinin terapi yapmaya çalışması sonucu travma daha rahatsız edici olmaya başlayabilir.
  4. Zihinsel ve fiziksel ruh sağlığı yerinde olmayan danışanlara uygulandığında tedavi ters tepebilir. Bu nedenle her anlamda sağlıklı bireylere uygulanması gereken bir terapi şeklidir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap