1. Ana Sayfa
 2. TEKNOLOJİ
 3. Pinterest Nedir? Nasıl Kullanılır? Özellikleri

Pinterest Nedir? Nasıl Kullanılır? Özellikleri

adan-zye-pinterest-pinterest-nedir-pinterest-nasil-kullanilir-pinterest-niye-onemlidir-1_360x400
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Pinterest Nedir?

Pinterest nedir? Pinterest, görsel ve video paylaşım platformudur. İnternetin ve sosyal medyanın yaygın olarak kullanılmasından sonra bu tarz platformlar oldukça yaygınlaşmıştır. En çok kullanılan platformlardan bir tanesi de Pinterest paylaşım sitesidir.

Pinterest Nasıl Kullanılır?

Pinterest kullanılabilmesi için öncelikle üye olunması gerekmektedir. Pinterest tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Pinterest hesabı açmak için bilgilerin girilmesi yeterlidir. Üye olmanın dışında Google ve Facebook hesabı ile giriş yapma özelliği de bulunmaktadır. Pinterest için cinsiyet, dil, ülke gibi bilgilerin yanıtlanması gerekmektedir.

Pinterest Nedir?

Pinterest Özellikleri

Pinterest kullanabilmek için tüm ögelerinin bilinmesi gerekmektedir. Bu ögeler şu şekildedir.

 1. Ana Sayfa: Pinterest ana sayfasında takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını görebilirsiniz. Ayrıca bu kişilerin fotoğraflarını, ilgi alanlarını da görebilme imkanlarınız bulunmaktadır.
 2. Takip Edilenler: Pinterest uygulamasında diğer uygulamalarda olduğu gibi kullanıcıların paylaşımlarını takip edebilirsiniz. Bu kişilerin pinlemiş olduklarını da görebilirsiniz.
 3. Profil Sayfası: Profil sayfanızda istediğiniz değişiklikleri yapabilir ve paylaşım da yapabilirsiniz.
 4. Mesajlar Bölümü: Mesajlar bölümünde diğer Pinterest kullanıcıları ile özel bir şekilde mesajlaşabilir, sohbet edebilirsiniz.
 5. Bildirimler: Uygulama üzerindeki etkileşimlerden bu bildirimler sayesinde haberdar olabilirsiniz.
 6. Ayarlar: Pinterest uygulaması içerisinde ayarlar için üç noktaya tıklayabilirsiniz. Bu uygulama ile birçok şey yapabilirsiniz. Hesabınız ile ilgili tüm ayrıntıları bu ayarlar bölümünden ayarlayabilirsiniz.
 7. Panolar: Pinterest uygulaması üzerinde oluşturduğunuz panolara buradan ulaşabilirsiniz.
 8. Pinler: Profilinize giriş yaptıktan sonra daha önce denemiş olduğunuz pinleri görüntüleyebilirsiniz.
 9. Denemeler: Pinterest üzerinde denediğiniz denemeleri buradan görüntüleyebilirsiniz ve tekrar deneyebilirsiniz.
 10. Konular: Pinterest uygulamasında bir çok konu bulunmaktadır. İlgi alanlarınıza uygun olan konularda Pinteresti takip edebilirsiniz.

Bütün bunların yanı sıra Pinterest içerisinde beğendiğiniz paylaşımları kaydedebilir, başka bir kullanıcıya bu gönderileri paylaşabilir, yorum yapabilirsiniz. Dilerseniz sizlerde fotoğraf ekleyebilir ve not ekleyebilirsiniz. Pinterest uygulaması içerisinde birçok konu bulunmaktadır. Bu konular kağıt katlama sanatından, örgü sanatlarına kadar birçok el sanatı ve benzeri içerikler olabilmektedir. Aradığınız birçok konuyu bu Pinterest üzerinde bulabilirsiniz. İlgi alanınız olan tüm konuları takip edip, o konular hakkındaki yeni gelişimleri takip edebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız.

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap