1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Mutfak Masası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak Masası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

mutfak-masasi

Evin her bölümü kendine özgü ihtiyaç ve dekorasyon seçeneği ile karşınıza çıkar. Zevkinize göre dekore edeceğiniz eve alacağınız her bir eşya ayrı bir önem taşır. Özellikle ortam kullanım alanı olan mutfak ve oturma odası gibi alanlara özel eşya seçimlerinde pek çok detaya dikkat etmek gerekir. Mutfak söz konusu olduğunda kullanışlı ve yer kaplamayan ürünlere ihtiyaç duyulur. Özellikle dar bir mutfağa sahipseniz masa ve sandalye seçimlerinde daha titiz olmanız gerekebilir. Bunun yanı sıra geniş mutfaklar için de daha göz dolduran masa seçeneklerine yönelebilirsiniz.

Mutfak için uygun masayı seçerken nelere dikkat etmeliyim diyorsanız işte cevabı;

Kişi Sayısına Göre Seçim Yapın

Herkes mutfağında normalden daha fazla masa ve sandalye bulundurarak ilerleyen dönemleri hesaba katar. Ancak kullanışlılık açısından evde yaşayan kişi sayısına göre masa ve sandalye seçimi yapılmalıdır. Evde iki kişi yaşıyorsa standart büyüklükte bir masa tercih edilebilir. Bunun için 4 ya da 6 kişilik masalar ideal olacaktır .

Ürün Kalitesini Önemseyin

Mutfak için masa alırken genelde kullanıcılar gözüne ve dekorasyona hitap eden seçeneklere yönelir. Ancak masa gibi uzun soluklu ürünleri alırken öncelikle kaliteye dikkat etmeniz gerekir. Daha uzun süreli bir kullanım için masanın malzemesini araştırmanızda fayda var. Özellikle varlığını koruması açısından masif ve doğal ahşaptan yapılmış masalar tercih edebilirsiniz.

Boyutlarına Dikkat Edin

Hoş ve kaliteli bir mutfak masası seçerken ürün boyutlarını geri plana itmeyin. Öncelikle mutfakta masayı koyacağınız alanı belirlemek daha doğru olacaktır. Daha sonra masanın yerine göre uygun boyutlardaki ürünlere göz atabilirsiniz.

Kolay Silinebilir Olsun

Mutfak masası seçerken şık ve göz alıcı ürünlere yönelebilirsiniz. Ancak kolay deforme olabilecek yüzeyler ve kir gösteren masalar sizi biraz zorlayabilir. Bu nedenle kolayca temizlenen ve leke tutmayan yüzeye sahip masalar seçebilirsiniz. Aynı zamanda bu  masa yüzeyinin kolay çizilmeyen özellikte olması da önemli bir detaydır.

Mutfak masası başta olmak üzere ev için ihtiyaç duyduğunuz tüm ürün seçeneklerine https://www.wehomy.com/ üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap