1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Muhtar ihmal suçundan görevden alındı mahallesi karantinaya alındı

Muhtar ihmal suçundan görevden alındı mahallesi karantinaya alındı

3284654
vanhaber.com.tr

Muhtar ihmal suçundan görevden alındı mahallesi karantinaya alındı

Muhtar ihmal suçundan görevden alındı mahallesi karantinaya alındı. Van’ın Çaldıran ilçesinde bir muhtar ihmalden görevden alınırken, mahallesi ise korona virüsü tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, “Çaldıran ilçesi Salahane Mahallesi’nde il dışından gelen 1 kişinin korona virüs testinin pozitif çıkması nedeniyle 316 hane ve bin 316 nüfuslu mahalle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındı. Mahalle Muhtarı Ali Rıza Yığrap ise ‘görevlilere yardım etmemek, görevi ihmalden’ açılan soruşturmayla Çaldıran Kaymakamlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı” denildi.

Muhtar ihmal suçundan görevden alındı

Açıklamada, kentteki korona virüs tablosunun son şekli ise şöyle paylaşıldı:

Başkale ilçesi Belliyurt, Ilıcak, Esenyamaç, Örmetaş Mahallesi, Gürpınar ilçemizin Günbaşı, Öveçli mahalleleri, Çaldıran ilçesi Salahane Mahallesi, İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesi 1, 2, 3 ve 4. Sokaklar, Cevdetpaşa Mahallesi Selçuklu Sokak’ta bir apartman, Selimbey Mahallesi Üçevler Caddesi’nde bir bina, Selimbey Mahallesi Dabbağoğlu Sokak karantina altında. Çaldıran ilçesi Zülfübulak Mahallesinde karantina kaldırıldı.”

KAYNAK : İHA

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap