1. Ana Sayfa
  2. MAGAZİN
  3. Harika Başlangıç! Mucize 2 Aşk Bomba Gibi İlerliyor

Harika Başlangıç! Mucize 2 Aşk Bomba Gibi İlerliyor

qweqwe (1)
vanhaber.com.tr

Harika Başlangıç! Mucize 2 Aşk Bomba Gibi İlerliyor

Harika Başlangıç! Mucize 2 Aşk Bomba Gibi İlerliyor! İlk haftaya sağlam adımlarla girdi.

Mucize filminin 2. serisi olan Mucize 2 Aşk 6 aralık günü vizyona girmişti. Film 3 gün içinde 431 bin izleyiciyle buluştu. Film bu ilk 3 günde 8.169.213 TL hasılat yaptı. Hafta sonu izlenmesinde ilk sıraya çıkan filmin yönetmeni aynı zamanda film oyuncularından olan ve başarılı filmlere imza atan Mahsun Kırmızıgül’dür. 3 günde bu başarıya imza atan Mahsun Kırmızıgül’ün şu ana kadarki en fazla hasılat yapan filmi oldu.

Mucize 2 Aşk filminin konusu

Birinci serisi 2015 yapımı olan filmin devamında, Doğu’da yaşayan engelli bir genç olan Aziz’in eşiyle birlikte hayata sımsıkı tutulmalarını konu alıyor. Köylerinde yaşadıkları sorunlardan yorulan çift, Batı’da bir kasabaya yerleşir. Gittikleri kasabada hayat bu ikili için hiçte kolay olmayacaktır. Kötülerin ve ön yargılı insanların her yerde var olduğu dünyamızda Aziz ve Mizgin kendi başlarına ayakta kalmayı, hayata tutunmayı, çabalamayı ve çalışmayı öğreneceklerdir. Eşi Mizgin’in de yardımıyla hayat neşesi kazanan Aziz tüm zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyor.

Film nerede çekildi?

Mucize filminin çekimleri Türkiye’nin çeşitli ilçelerinde gerçekleştirildi. Filmde İzmir’in Foça ilçesi, Uşak, Kars’a bağlı bir köyden görüntüler yer alıyor. Çekimlerin çoğu bölümü, Yenifoça Mahallesi’nde çekildi. Sahneler için bölgedeki adalar, ilçe merkezindeki Marsilya Meydanı kullanıldı. Meydanda kurulan çiçekçi ve seyyar taş duvarlara asılan eski sinema afişleri dönem havasını estirdi.

60’lı yılları yansıtan filmde nostaljik kostümler ve klasik arabalar kullanıldı. Yaşanmış gerçek bir hikayeden yola çıkılarak yazılan filmde 7000 kostümün hazırlandı. Film için 4000 metre kare dekor yapılmıştır. 7000 yardımcı oyuncu kullanılmıştır.

Mucize 2 Aşk Film Oyuncuları

Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu kaleme aldığı ve yönettiği Mucize 2 Aşk filminin güçlü oyuncu kadrosunda; Mert Turak, Fikret Kuşkan, Biran Damla Yılmaz, Erdal Özyağcılar, Şenay Gürler, Sinan Çalışkanoğlu, Mahsun Kırmızıgül, Melis Sezen, Levent Sülün, Deniz Oral, Sera Tokdemir, Deniz Özerman, Meray Ülgen, Suna Selen, Erol Aksoy, Metin Yıldız, Nazmi Kırık, Zekeriya Karakaş, Hakan Can Kargidanoğlu, Dilek Denizdelen, Berivan Kahraman, Berna Sülün ve Ali Sürmeli, Erol Demiröz, Meral Çetinkaya, Ayda Aksel gibi isimler rol alıyor.

Diğer haberlerimize göz atmayı unutmayınız.

Görüşlerinizi  bizimle yorumlar kısmında paylaşabilir.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edip haberlerimize kaçırmadan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap