1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Mithat Sancar HDP’nin Eş Genel Başkanı Seçildi
Trendlerdeki Yazı

Mithat Sancar HDP’nin Eş Genel Başkanı Seçildi

mithat-sanvar
1
vanhaber.com.tr

Mithat Sancar HDP’nin Eş Genel Başkanı Seçildi

Mithat Sancar ve Pervin Buldan, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 4’üncü Olağan Kongresi’nde partinin eş genel başkanları seçildi.

HALKLARIN Demokratik Partisi’nin (HDP) 4’üncü Olağan Kongresi’nde İstanbul Milletvekili Pervin Buldan ile Mardin Milletvekili Mithat Sancar, partinin eş genel başkanları seçildi.

Mithat Sancar

HDP’nin, Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleşen 4’üncü Olağan Kongresi’ne çok sayıda partili katıldı. Kongrede konuşan Sancar, HDP’nin geleceğe yürüdüğünü söyleyerek, “Önümüze çıkan bütün engelleri aşmaya kararlıyız. Bu gelecek öyle uzak değil. HDP artık bu ülkeyi yönetmeye adaydır. Biz bu ülkeyi birlikte yöneteceğiz, buna gücümüz, inancımız, birikimimiz var. Önce biz inanacağız. HDP’nin önü açıktır. Türkiye’yi yöneltmeye ortak olmuş bir HDP’nin demokrasi, adalet, eşitlik ve barış için ne kadar bir şans ve güvence olduğunu herkes iyi görmeli. Bizlerin hedefi herkesin özgür olduğu bir ülke. Üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi. Yapılan konuşmaların ardından yapılan seçimde mevcut eş genel başkanlardan Pervin Buldan ile Sezai Temelli’nin yerine aday gösterilen Sancar, partinin yeni eş genel başkanları seçildi.

Kaynak : DEMİRÖREN HABER AJANSI

Yorum Yap

Yorum Yap