1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Macbook | İmac Bakım Temizlik Hizmeti

Macbook | İmac Bakım Temizlik Hizmeti

ogrenciler-icin-mac-mi-pc-mi2
vanhaber.com.tr

Mac’ler nispeten zahmetsizdir çoğu insan herhangi bir rutin bakım yapmadan bunu yapabilir. Ancak, düzenli olarak birkaç basit görevi yerine getirerek hem büyük hem de küçük sorunlarınızı büyük ölçüde azaltabilirsiniz.

1) Disk Yardımcı Programını Çalıştırma

Disk Yardımcı Programını her ay veya iki ayda bir çalıştırmak imac bakım için iki nedenden dolayı iyi bir fikirdir: izinleri onarma ve daha da önemlisi, sabit sürücüyü doğrulama ve onarma. Disk Yardımcı Programı tüm Mac’lerde bulunur ve / Applications / Utilities klasöründe bulunur, gerekli iki yordam “İlk Yardım” sekmesi altındadır ve birbiri ardına çalıştırılabilir.

2) Mac Yazılımınızı Güncel Tutun

Mac yazılımınızı güncel tutmak çok önemlidir. Apple menüsünden Yazılım Güncelleme’yi periyodik olarak çalıştırın ve uygulamalarınızdaki güncellemeler için Mac App Store’u düzenli olarak kontrol edin. Güncellemeler genel hata düzeltmeleri, özellik geliştirmeleri ve güvenlik düzeltmeleri şeklinde gelebilir ve bunu yapmak imac bakım için çok kolay değildir.

Yazılım Güncelleme varsayılan olarak haftada bir kez güncellemeleri kontrol eder, ancak Mac App Store’un OS X Lion’daki güncellemeler için manuel olarak kontrol edilmesi gerekir. OS X Mountain Lion ve daha yeni Yazılım Güncelleme ile Mac App Store’a taşınır, böylece bu işlem El Capitan, Yosemite, Mavericks dahil olmak üzere modern OS X kullanıcıları için otomatik hale getirilir.

3) Masaüstünü Temizle

İster inanın ister inanmayın, masaüstünde çok fazla dosya olması bir Mac’i yavaşlatacaktır. Yavaşlama en yeni ve en güzel Mac’lerde daha az fark edilir, ancak yine de gerçekleşiyor. Bunun nedeni, her dosya ve simge önizlemesinin RAM ve kaynakları kaplaması ve ne kadar az RAM’e sahip olmanızın daha fazla dağınık bir masaüstünden kaynaklanan durgunluğu daha fazla fark etmenizdir. En iyi çözüm, masaüstünden uygun klasörlere dosyalama alışkanlığına sahip olmaktır. Bunu kendiniz yapmayı hatırlayamıyorsanız, dosya ve klasörleri düzenli aralıklarla belirlenen bir yere taşıyarak sizin için otomatik olarak temizleyecek uygulamalar vardır .

4) Mac’i Düzenli Olarak Yedekleyin

Düzenli yedekleme yapmak, imac bakım için çok önemlidir. Sadece potansiyel felaketlerden hızlı bir şekilde kurtulmakla kalmayacaksınız aynı zamanda dosyalarınızı yedeklemeniz de iyi bir uygulamadır. Mac’ler için şimdiye kadar ki en basit yedekleme çözümü Time Machine. Harici bir sabit sürücüye ihtiyacınız olacak, ancak Time Machine’i ayarladıktan sonra geri kalanı çok basit ve otomatik yedeklemeler çaba harcamadan gerçekleşiyor.

 

REFERANS : HyperBilgisayar

Yorum Yap

Yorum Yap