1. Ana Sayfa
  2. NEDİR
  3. Linkedin Nedir? Linkedin Nasıl Kullanılır?
Trendlerdeki Yazı

Linkedin Nedir? Linkedin Nasıl Kullanılır?

sdsdsdsdsd (1)
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Linkedin Nedir?

Linkedin nedir? Toplumda iş hayatının Facebook’u olarak anılan Linkedin, profesyonel bir sosyal medya platformudur. Bu platformda rahatça network edebilirsiniz ve burada tanıdığınız kişiler size ileride bir fırsat olarak dönebilir.

Bulunduğunuz sektörden veya aynı departmanı paylaştığınız kişilerle bağlantı kurarak sizi ilgilendiren gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca Linkedin’de iş ilanı yayınlama seçeneği de bulunmaktadır. Kişisel ve teknik yeteneklerinizi doğru yerleştirerek etkili bir profil oluşturduktan sonra yeni iş teklifleri alabilirsiniz. Eğer işveren tarafında iseniz talep ettiğiniz çalışanı Linkedin’de bulabilirsiniz.

Linkedin Nasıl Kullanılır?

Linkedin’e üye olduktan sonra profilinizi özenle oluşturmalısınız. Linkedin profilinizin neredeyse bir özgeçmiş kadar referans olacağını bilmelisiniz.

linkedin nedir

Linkedin Profilinize Neler Eklenir?

  1. Giriş
  2. Hakkında
  3. Öz geçmiş
  4. Yetenekler
  5. Başarılar
  6. Diğer bilgiler
  7. Diller

Profilinizi oluşturduktan sonra bağlantı isteği gönderebilirsiniz. Yeni bağlantılar kurdukça ana sayfanız güncellenecektir. Ayrıca profilinize eklediğiniz yetenekleri bağlantılarınız tarafından onaylanabilir.

Linkedin Premium Nedir?

Linkedin ücretsiz servis vermenin yanında bir premium seçeneği de sunuyor. Linkedin Premium’un en önemli özelliği ise bağlantınız olsun ya da olmasın herkese mesaj gönderme hakkınız olması. Ayrıca uygulamada arama yaparken şirketin büyüklüğü, Linkedin’e katılma tarihi gibi size ek filtreler sunuyor.

Ek olarak, Linkedin normal şartlarda profilinizi ziyaret eden son 5 kişiyi size sunuyor. Premium’da ise son 90 güne kadar profilinizi ziyaret edenleri ve bu kişilerin profilinize hangi anahtar kelimelerden geldiğini gösteriyor.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap