1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Link Wheel (Link Döngüsü) Nedir? Detayları
Trendlerdeki Yazı

Link Wheel (Link Döngüsü) Nedir? Detayları

linkwheel
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Link Wheel (Link Döngüsü)

Link Wheel (Link Döngüsü) nedir? Link Wheel kavramı diğer adıyla link döngüsü ne demek, ne işe yarar bununla alakalı olarak seo çalışmalarımız altında bilgi vermeye devam edeceğiz.

LİNK DÖNGÜSÜ NEDİR?

Link Wheel diğer adıyla link döngüsü açacağınız paravan sitelerden kendi sitenize link çekmek diyebiliriz.

Fakat link döngüsü için oldukça vaktinizin olması ve içeriklerinizin kalite olması için çalışmanız gerekecektir. Başka web sitelerinizden kendi ana sitenize link çekme diyebiliriz. Oluşturacağınız paravan sitelerin içeriği kendi sitenizle aynı olmasına dikkat ediniz ve içeriklerin kaliteli olmasına önem gösterin. Bunun için bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

  • Ana siteniz ile paravan siteler aynı içeriğinin aynı olmasına dikkat ediniz. Yani teknoloji, haber buna benzer aynı içerikler olsun.
  • Diğer paravan siteleriniz farklı hostinglerde barındırılsın. Bunun dışında c class ip barındıracağınız sitenize c class ip olan farklı bir sitenizden gelecek link oldukça tat vermektedir.

Link Wheel

Özetlemek gerekirse link döngüsü oluşturacağınız farklı hosting, ip adresi üzerinden aynı sektör olmasına dikkat ederek ana sitenize hit çekme çalışmasına Link Wheel denilmektedir. Bu da SEO çalışması için farklı bir çalışmadır. Bu zaman isteyen bir çalışma şekli diyebiliriz.

Link çalışmasında X sitesi Y sitesine link veriyorsa Y sitesi geri dönüş olarak X sitesine link vermeyecek bu Google tarafından algılanması faydalı bir sonuç vermeyecektir. Yani arama motorları bu linklerin doğal olduğunu düşünmelidir.

BAĞLANTI ALINABİLECEK FAYDALI SİTELER

Diğer tarafta faydalanabileceğiniz link alabileceğiniz siteler olarak aşağıda sitelerden link desteği alabilirsiniz.

  • Go Articles
  • Digg
  • Stumble Upon
  • Disq.us

Yukarıda verdiğimiz sitelerden ana sitenize link çekebilirsiniz. Bu konumuzda link döngüsü nedir, link whell ne demek bu konularda bilgi vermeye çalıştık.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap