1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. L Carnitine, Cla ve Termojenik Yağ Yakıcılar Hakkında Bilgi

L Carnitine, Cla ve Termojenik Yağ Yakıcılar Hakkında Bilgi

b2ec006e-4510-4abe-ac51-34f1d54d215b

Günümüzün en büyük sorunlarından olan kilo verme, zayıflama ve fazla yağlardan kurtulma konusunda sizlere yardımcı olabilecek gıda takviyesi ürünleri hakkında bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Gıda takviyesi ürünler adından da anlaşılacağı üzere kişisel olarak amaca ulaşmak için kullanılan takviye ürünlerdir. Bu ürünlerden tek başlarına mucize beklemek yanlış olacaktır. Mesela konumuz zayıflama ve yağ yakımı olduğuna göre gerekli diyet, beslenme ve spor yapılmazsa takviye ürünleri ne kadar kullanırsanız kullanın sonuç almanız nerdeyse imkansız olacaktır. Şimdi sizlere doğru diyet, beslenme ve sporla kilo vermenize, yağ yakmanıza ve dolayısıyla zayıflamanıza yardımcı olacak ürünleri tanıtmaya çalışalım.

Karnitin (Yağ Yakıcı) Nedir?

Karnitin vücudumuzda iskelet sistemi, böbrek, karaciğerler ve kalp kasları gibi pek çok farklı noktada doğal olarak bulunan ve üretilen bir bileşik olarak bilinmektedir. Karnitin bizlere enerji verebilecek ve vücudumuzda bulunan yağ asitlerinin mitokondriye taşınarak yakılması konusunda yardımcı olabilecek bir amino asit olarak değerlendirebiliriz.

Karnitin (Yağ Yakıcı) Ne İşe Yarar?

L Karnitin her ne kadar enerji verici özelliği olsa da asıl ön plana çıkan ve tüketiciler tarafından da en fazla bilinen özelliği iyi bir yağ yakıcı olmasıdır. Bu nedenle özellikle zayıflamak isteyen amatör kullanıcılar veya definasyon döneminde vücut geliştirme sporu yapanlar tarafından etkin olarak kullanılmaktadır.

L Karnitin özellikle diyet dönemlerinde vücudumuzda bulunan yağları hücrelere taşınmasını sağlıyor ve hücrelere taşınan yağların yapılan spor esnasında enerji kaynağı olarak kullanımını sağlayarak hem yağ yakımı hem de enerji kazanımı sağlamaktadır.

Karnitin (Yağ Yakıcı) Kullanımı Nasıldır?

L Carnitineözeliklerine göre kullanım dozajları değişiklik göstermektedir. Fakat kullanımı klasik olarak spordan yaklaşık 15-20 dakika öncesidir. Kullandığınız ürünün servisisin de bulunan karnitin miktarına göre dozaj ayarlayabilirsiniz.

L Karnitine kullanımında genelde L carnitine aç karna içilir mi? Sorusunun cevabı oldukça merak edilmektedir. Evet kullanım şekline bakıldığı zaman spor öncesi kullanım tavsiye ediliyor. Zaten spor tok karna yapılmayacağı için L Carnitin Aç Karna içilebilir diyebiliriz.

L Carnitine ürünleri shot, ampül ve litrelik sıvılar, tablet ve kapsül karnitinler olmak üzere tüketicilere sunulmakta olup tercih tüketiciye bırakılmaktadır.

L Carnitineshot ve L Carnitine ampul ürünleri sizlere taşıma ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Litrelik sıvı L Carnitin ürünleri ise servis sayısı fazla olduğu için fiyat-performans avantajı sağlar.

CLA (Yağ Yakıcı) Nedir?

CLA, KonjugeLinoleik Asitolarak bilinenOmega 6 Yağ asidininkısaltılmış halidir. Claçoklu doymamış yağ linoleik asitten oluşan ve doğal olarak süt ve ette bulunan bir grup yağ asidi olarak bilinmektedir. Cla gıda takviyesi olarak sspir ya da ayçiçeği yağı kullanılarak yapılmakta olup et ve süte göre içerikleri daha güçlüdür. Cla kısaca yağları bölüp ve parçalayarak vücudun enerji kaynağı olarak kullanmasına yardımcı olmasının yanında sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasına da yardımcı olur.

CLA Ne İşe Yarar?

CLA özellikle yağ yakımı ile kilo vermek isteyen tüketiler için oldukça önemli ve tamamlayıcı bir üründür. Şöyle düşünelim Cla kullanımı ile serbest bırakılan yağ hücreleri Yapılan diyet, spor ve L Carnitin takviyesi ile beraber daha hızlı bir şekilde yok olacak ve istediğiniz fit bir vücuda sahip olamnızın önü açılacaktır.

Cla bir diğer faydası da düzenli olarak spor yapan ve kas gelişimi isteyenler içinde oldukça faydalı bir üründür. Eğer vücudumuzda yeterli miktarda KonjugeLinoleik Asit bulunmazsa kas gelişiminde eksiklik hissederiz. Yeterli miktarda alınan KonjugeLinoleik asit sayesinde kas gelişimi hızlanacak, antrenmanlardan daha fazla verim alınması mümkün olacaktır.

CLA Nasıl Kullanılır?

Cla kullanımı ilk önce güne başlarken yani kahvaltıdan hemen önce 1 servis almanızda fayda vardır. Çünkü sabah aç karna alınan Cla sayesinde metabolizmanızın hızlanması sağlanacak ve buda sizde oldukça olumlu bir etki yaratacaktır. Spor öncesi alınan Cla ise size daha güçlü ve uzun süreli egzersiz yapmanız konusunda destek olacaktır.

Bu şekilde özel durumların ötesinde öğünlerden önce kullanmanız beslenmenizi kontrol etmenizi sağlayacaktır. Günlük normal olarak CLA ihtiyacı 1,8 gr ile 7 gr arasında değişiklik göstermektedir. Supplement olarak alacağınız ürünün özelliklerine göre servis sayısını belirleyebilirsiniz.

Termojenik Yağ Yakıcılar Nelerdir?

Termojenik Yağ yakıcı ürünler vücut ısısını yükselterek daha fazla kalori yakmanız ve yapılacak egzersiz esnasında sizlere daha fazla enerji ve güç sağlayacak gıda takviyeleri olarak bilinmektedir. Bu ürünlerin kullanımı ve ürünün seçimi konusunda oldukça dikkatli ve seçici olmakta fayda vardır. Çünkü termojenik ürünler özel içeriklere sahip oldukları için kullanımı sırasında size fayda yerine zarar verme ihtimalini göz ardı etmemek gerekir.

Termojenik Yağ Yakıcı ürünler L Carnitin ve Cla ile zayıflama noktasında durma noktasına gelenler için süreci devam ettirmeleri konusunda yardımcı olabilecektir. Yani Termojenik ürünleri L Carnitin ve Cla dan sonraki bir adım olarak değerlendirebiliriz.

Termojenik Yağ Yakıcılar Ne İşe Yarar?

Termojenik ürünler adından da anlaşılacağı üzerevücutta thermo etkisi sağlayarak vücut ısısını yükselterek daha fazla terlemenize yardımcı olarak yağlarınızdan ve fazla kilolarınızdan kurtulmanız noktasında üst düzey etki gösterecektir. Termojenik ürünler ayrıca sizlere artı güç ve enerji vereceği için egzersiz süresinin daha fazla uzaması ve daha fazla kalori yakma anlamına geleceği için zayıflamanıza oldukça yardımcı olacaktır.

Termojenik ürünlerin içeriğine göre Cla ile kombin ederek de kullanım imkanına sahip olacaksınız. Her üründe olduğu gibi termojenik ürünlerin etkisi  aldığınız ürünün kalitesi, sizin ihtiyacınıza göre doğru ürün tercihi, yapılan diyet ve sporla beraber daha etkili sonuçlar almanıza destek verecektir.

Termojenik Yağ Yakıcı Kullanımı

Thermojenik Yağ Yakıcı özellikli supplement ürünleri özellikle yapılacak antrenmandan 15-20 dakika önce kullanılır. Bu tür ürünleri kullanırken dikkat edilecek en önemli detay ise kullanılan başka sorcu gıdası takviye ürününüz varsa o ürünlerin özelliklerine göre kullanmak gerekir. Şöyle ki antrenman öncesi Pre Workout ürün kullanılıyorsa aynı zamanda thermojenik Yağ Yakıcı kullanılması olumlu etki yerine sizlere zarar verecek sonuçlara neden olabilir.

Termojenik Yağ Yakıcı Tavsiye

Thermojenik Yağ yakıcı denilince ilk akla gelen ürünler ise tüm Dünya tarafından kabul görmüş olan UnıversalAnimalCuts ve GrenadeThermodetonator ürünleridir desek yanılmış omayız. Her iki üründe uzun yıllardır kullanılmakta ve doğru zamanlarda, doğru dozajlar da kullanılması halinde oldukça etkili oldukları kullanıcı yorumlarında net olarak belirtilmiştir.

Bu ürünlerin haricinde hemen her markanın Termojenik etkili yağ yakıcı ürünleri bulunmaktadır. Kısaca bunlara örnek vermek gerekirse OlimpThermoSpeedXtreme, NutrendThermoCompressedCaps, HardlineThermo L-Karnitin Sıvı, BigJoyThermonatorRipped ve BigJoyThermonator L-Carnitine sıvı ürünlerini sayabiliriz.

L Carnitine, Cla ve Termojenik Yağ Yakıcı Fiyatları

Yağ Yakıcı ve zayıflama ürünlerinin fiyatları ürünün özellikleri, içeriği, ithal veya yerli üretim olması gibi kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Bu ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken diğer önemli unsur ise satıcının güvenilir olmasıdır. Maalesef günümüzde sporcu gıdası satan bazı firmalar ucuz ürün politikası ile içerik açısından oldukça sıkıntılı ürünlerin satışını yapmaktadır. Unutulmamalıdır ki her ucuz ürün doğru ürün değildir.

Suplement ürünlerini seçerken mutlaka Orijinal ve garantili ürün satanları tercih etmelisiniz. Protein34 sporcu gıdaları olarak satışa sunduğumuz ürünleri ana bayi sıfatıyla satmaktayız. Ana bayi olmamızın getirdiği avantajla sizlere üretici ve distribütör firmaların ürünlerini satmış oluyoruz. Satılan ürünlerimiz Orijinal barkod be kare kodları sayesinde sizlere ayrıca güven vermektedir.

Zayıflama ve Yağ yakıcı ürünlerimize ve diğer supplement ürünlerimize garantili, orijinal ürün, bol hediye, para puan ve eft/havalede %5 indirim avantajı sahip olmak için şimdi protein34.com sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap