1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Kredi Kartı ile Trafik Cezası Ödeme

Kredi Kartı ile Trafik Cezası Ödeme

kk-ile-trafik-cezasi-odeme

Kredi Kartı ile Trafik Cezası Ödeme

Kredi Kartı ile Trafik Cezası Ödeme nasıl yapılır? Kredi kartları günlük yaşantımızı kolaylaştıran ve gün geçtikçe daha kullanılabilir hale gelen unsurlardır. Nakit ihtiyaçlarımızı giderdiğimiz ve alışveriş yapıp fatura ödediğimiz kredi kartları ile trafik cezalarımızı da ödeyebiliriz. Trafik cezanızı bankanıza ait mobil uygulamalardan veya şubelere gidip ödeme yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile trafik cezası taksitle ödemek mümkün mü?

Trafik cezanızı taksit haline getirmek çok kolaydır. Ancak şunu hatırlatalım yapılandırma ve taksitlendirme farklı işlemlerdir. Yapılandırma uygulandığında borcunuza ait faiz silinir. Taksit işleminde faiz silme durumu bulunmamaktadır ve yanı sıra ekstra faiz işlemi yapılmaktadır. Cezanızı dört eş taksite bölebilirsiniz. Trafik cezanızı kredi kartınızla beraber taksitlendirme yapabilirsiniz. Kredi kartıyla yapmak istediğiniz trafik cezasını anlaşmanızın bulunduğu banka sizlere taksit imkanı sunmaktadır.

Kredi kartıyla trafik cezası nasıl ödenir?

Kredi kartı ile beraber fatura ödeme ve trafik cezası ödeme işlemleriniz hızlı ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. Dilerseniz E-Devlet üzerinden trafik cezanızı kartınızla beraber ödeyebilirsiniz. Trafik cezanızı Ziraat Bankası, Akbank, Garanti BBVA, Yapı Kredi ve İş Bankası üzerinden yapılabiliyor. İsterseniz İnternet Bankacılığı kullanarak, şubeden işlem yaparak veya bankaya ait atm üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Trafik cezasını taksitlendirme

Öncelikle bağlı olduğunuz Vergi Dairesine gitmelisiniz. Taksitlendirme farkı hesabı yapılır ve bulunan borcunuza eklenir. Sonrasında dört eş parçaya bölünerek borcunuza ait ilk taksitin ödenmesi istenir. İlk taksiti ödemediğiniz takdirde taksitlendirme yapılamaz. İlk taksiti ödediyseniz işlem tamamlanır ve geriye kalan borcunuzu üç parça şeklinde ödeyebilirsiniz.

Trafik cezası sorgulama

Trafik cezanızı öğrenmek isterseniz iki farklı seçenek mevcuttur. İlk olarak trafik cezanızın bilgisini Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Şube‘den sorgulatıp öğrenebileceğiniz gibi Emniyet Genel Müdürlüğü’nün net sitesinden sorgulatarak da öğrenebilirsiniz. Sorgulama işleminin net üzerinden yapılma şekli ve kullanımı aşağıda ki gibidir.

İlk olarak, adrese giriş yapınız ve sonrasında açılan Emniyet Genel Müdürlüğü‘nün resmi sayfasının alt tarafında yer alan Trafik Cezası Sorgulama yazan alana gelin.

Sonraki aşamada tabloda sorgulama yapan şahsın kimlik bilgileri kısmı yer almaktadır. Başlık altında; Ad, soyad, T.C Kimlik Numarası ve doğum yılı bölümleri yer almaktadır.

Bölümleri doldurduktan sonra doğrulama seçeneğine tıklayınız. Açılacak yeni sayfada;

  • Tüzel Kişi Ceza Sorgulama
  • Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama
  • Otoparka Çekilen Araç Sorgulama
  • Sürücü Belgesine Yazılan Ceza Sorgulama kısımları hazır olarak karşınıza çıkacaktır.

Bu bölümler içerisinden sorgulama yapmak istediğinizi seçiniz ve işlemi yapınız. Kazasız ve cezasız sürüşler dileriz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap