1. Ana Sayfa
  2. DÜNYA
  3. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya Suç Duyurusu
Trendlerdeki Yazı

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya Suç Duyurusu

1251026-kktc-cumhurbaskani-akinci-ya-suc-duyurusu-5e42bdf476c12
vanhaber.com.tr

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya Suç Duyurusu

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya suç duyurusunda bulunuldu. Yönetmen Ersin Özel, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı hakkında, İngiliz gazetesine verdiği demeçlerden dolayı suç duyurusunda bulundu.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı hakkında The Guardian’a verdiği demeçle ilgili suç duyurusunda bulunan Yönetmen Ersin Özel, röportajın genelinde aykırı ifadelerin yer aldığını belirtti. Özel, zamanlama konusunda verilen röportajın ayrıştırıcı olduğunu ifade ederek, “Cumhurbaşkanı’nın İngiliz gazetesine yaptığı bir röportaj var. Bu röportajın geneline baktığımız zaman bir saldırı söz konusudur. Bu Türkiye’nin KKTC’ye verdiği değere aykırı süreç oldu. Bunun ülkemizin geçtiği bu süreç içerisinde özellik ile yapılmış bir şey olduğuna inanıyorum. Suriye’de yaşadığımız sıkıntılar devam ederken, stratejik olarak enteresan bir zamanda yapılmış bir açıklama oldu. Kan döktüğümüz, can verdiğimiz ve suyunu bile taşıdığımız bir ülkenin cumhurbaşkanlığı makamında oturan birinin ayrıştırmaya yönelik sözleri kabul edilebilir değildir” dedi.
KKTC Cumhurbaşkanı
Bu saldırılara karşı vatandaşların duyarlı olması gerektiğinin altını çizen Özel, bu duruma sessiz kalmayarak ve vatandaşlık hakkından yararlanarak Van Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığı ile suç duyurusunda bulunduğunu kaydetti.
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya suç duyurusunda bulunuldu. Yönetmen Ersin Özel, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı hakkında, İngiliz gazetesine verdiği demeçlerden dolayı suç duyurusunda bulundu.

Kaynak : İHLAS HABER AJANSI

Yorum Yap

Yorum Yap