1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Kırık Link Tespiti Nasıl Yapılır? Detayları
Trendlerdeki Yazı

Kırık Link Tespiti Nasıl Yapılır? Detayları

wordpress
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Kırık Link Tespiti Nasıl Yapılır?

Kırık Link Tespiti Nasıl Yapılır? Bu konumuzda seo çalışmaları konusunda kırık link konusunda bilgilendirme yapacağız ve kırık link nasıl tespit edilir? Bunu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız.

Site içi seo çalışmalarında kırık link tespit etmek bunları düzeltmek önemlidir. Bir link açtığınızda karşınıza 404 hata sayfası geliyor ve artık o linke erişemiyorsanız o kırık linktir.

Sitenizde kırık link sayısı artıkça arama motorları örümcekleri sitenizi gezemez ve siteniz hakkında olumsuzluk verebilir. Bu kırık linklerin olmaması arama motorları tarafından olumlu karşılanacaktır.

Bizde site içi seo çalışmalarında kırık linkleri düzeltmek için tespit etmek gerekmektedir. Bunun sizlere vereceğimiz ipuçları ile kırık linkleri bularak bunları kısa zamanda düzenlemek gerekir.

Kırık Link Tespiti

KIRIK LİNKLER NASIL TESPİT EDİLİR?

Bunun için sizlere vereceğimiz birkaç yazılım veya wordpres tabanlı siteler için eklentiler için site içinde kırık linkleri tespit edebilirsiniz.

xenu’s link sleuth

Web sayfanızda kırık linkleri tespit etmek için kullanılan pc tabanlı bir programdır. Bu program sayesinde sitenizde bulunan kırık bağlantıları tespit edebilirsiniz.

Broken Link Checker

WordPress tabanlı sitelerde kullanabileceğiniz güzel bir eklenti “https://wordpress.org/plugins/broken-link-checker/” adresi üzerinden indirerek eklentiyi kurabilirsiniz. Böylece sitenizde kırık bağlantıları tespit ederek düzenleme imkânı sunmaktadır.

Yukarıda verdiğimiz teknik sayesinde sitenizde bulunan kırık linkleri kontrol ederek tespit edebilirsiniz. Bu kırık linkleri düzelterek site için seo çalışmasında faydalı olacaktır.

Bu konumuzda kırık link bulma konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sorularınızı sorabilirsiniz.

Kırık Link Tespiti

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap