1. Ana Sayfa
  2. EKONOMİ
  3. Kesilen Cezalar İptal Edildi! O Uygulama İçin Cezalar İptal
Trendlerdeki Yazı

Kesilen Cezalar İptal Edildi! O Uygulama İçin Cezalar İptal

binlerce_kisiye_mujde_o_cezalar_iptal_edildi_1580456043_127
vanhaber.com.tr

Kesilen Cezalar İptal Edildi!

Kesilen cezalar iptal edildi. Yılbaşından itibaren geçerli olan dijital takograf uygulaması, nakliyecilerin tekisi üzerine ertelenmişti. Binlerce kişiyi ilgilendiren uygulamada cezalar da iptal edildi.

Yılbaşında devreye giren ancak nakliyecilerin tepkisi üzerine temmuz ayına ertelenen dijital takograf uygulamasında yeni bir gelişme yaşandı. Binlerce kişiyi ilgilendiren uygulamada cezalar iptal edildi. Uygulamanın başlamasından, ertelenmesine kadar geçen dokuz günlük dönemde kesilen cezaların, İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak incelemelerinin ardından iptal edileceği öğrenildi.

Kesilen Cezalar İptal Edildi

Takograf cihazı, yük ve yolcu taşımacılığı yapan otobüs, kamyon ve çekicilerde, sürüş ve dinlenme süreleri ile aracın aşırı hız bilgilerini kayıt altına almak amacıyla kullanılan bir cihaz olarak biliniyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, yeni sisteme geçiş için verilen süreye hassasiyet gösterilmesi istenerek “Dijital takograf zorunluluğun amacı; sürücülerin sosyal haklarının korunması, taşımacılıkta adil rekabet ortamının tesis edilmesi ve ölümlü kazaların en aza indirilerek kara yolu güvenliğinin arttırılmasıdır” denildi.

Kesilen cezalar iptal. Yılbaşından itibaren geçerli olan dijital takograf uygulaması, nakliyecilerin tekisi üzerine ertelenmişti. Binlerce kişiyi ilgilendiren uygulamada cezalar da iptal edildi. Uygulamanın başlamasından, ertelenmesine kadar geçen dokuz günlük dönemde kesilen cezaların, İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak incelemelerinin ardından iptal edilecek olduğu öğrenildi.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Kaynak : Türkiye Gazetesi

 

Yorum Yap

Yorum Yap