1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
  3. Kavga Çıktı! Mecliste Küfürler Diz Boyu

Kavga Çıktı! Mecliste Küfürler Diz Boyu

3
vanhaber.com.tr

Kavga Çıktı! Mecliste Küfürler Diz Boyu

 Mecliste büyük kavga! Küfürler diz boyu devam etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde yine sıradan bir gün yasa tasarıları görüşülürken konu 2020 yılı bütçe konusuna geldi. Ve gerginlik yavaş yavaş işte böyle arttı.

Yeni yıl için bütçe görüşmeleri tartışılırken o esnada tansiyon yükseldi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi bir kavgaya daha şahitlik etti. AK Parti’li ile CHP’li milletvekilleri arasında başlayan kıvılcımlar alev oldu meclisi yaktı!

Küfürler ve yumruklar havada uçuştu. Yaşanan bu büyük gerginliğe son vermek adına Meclis Başkanı oturuma ara verdi.

Kavganın kıvılcımlanmasına sebebiyet veren konu ise CHP’li vekillerin tank palet fabrikasının satılması konusunda AKP’li vekillere sert ithamlarda bulunmasıydı. Kürsüye çıkan Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Süleyman Bülbül “Bu milletin dişinden, tırnağından çocukların rızkından bağışlarıyla toplanan Tank Palet Fabrikası’nı Katarlılara peşkeş çektiler” dedi. Ve AKP’li milletvekillerinin sinir taşı kırıldı. Gerilen ortam kavga ve küfür eşliğinde devam etti.

Kavga Çıktı! Mecliste Küfürler Diz Boyu

MECLİSTE BÜYÜK KAVGA

”SİZDEN ÇEKİNEN ALÇAK OLSUN”

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Süleyman Bülbül’ün bu laflarına Ak Partili Bülent Turan’dan cevap gecikmedi. Turan, “Koç grubu alsaydı ağzınızı bile açmayacaktınız. En güzel rakamı veren şirket ihaleyi kazandı”dedi.

Ak Partili Turan yaptığı bu açıklamalar sırasında CHP kanadından çok sert eleştiriler geldi. Bunun peşi sıra Turan ”SİZDEN ÇEKİNEN ALÇAK OLSUN” dedi. Bu sözlerin ardından daha da gerilen ortam ile CHP ve AKP’li milletvekilleri birbirinin üzerine yürüyüp küfürler savurdu.

”EŞEK GİBİ ANIRIYORSUNUZ”

Ak Parti milletvekili Bülent Turan ve Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Süleyman Bülbül arasında başlayan ve bütün parti meclis üyelerinide içine sürüklemişti. Bu kavgayı daha da alevlendiren olay ise Ak Parti Kars milletvekili Yunus Kılıç’ın Cumhuriyet Halk Partisi sıralarına dönerek ”EŞEK GİBİ ANIRIYORSUNUZ” demesi oldu. Bunun üstüne Cumhuriyet Halk Partili milletvekilleri sıralarından kalktı. Geri adım atmayan Ak Partili milletvekilleri de yerlerini terk edip meydana çıkınca olaylar büyüdü. Yumruklar ve küfürler havada uçuştu. Hiç tasvip etmediğimiz görüntülere Türkiye Büyük Millet Meclisi tekrardan şahit oldu.

Diğer haberlerimizi okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız.

 

Yorum Yap

Yorum Yap