1. Ana Sayfa
  2. EKONOMİ
  3. Kamuya borçların yapılandırılmasında Van’a pozitif ayrıcalık!
Trendlerdeki Yazı

Kamuya borçların yapılandırılmasında Van’a pozitif ayrıcalık!

TAkva1
vanhaber.com.tr

Kamuya borçların yapılandırılmasında Van’a pozitif ayrıcalık!

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, 2011 yılından sonra Van’da vergi yapılandırmalarının yüzde 92’sinin bozulduğuna dikkat çekerken yapılandırma tekrar gündeme gelirse Van’a pozitif bir ayrıcalık uygulanacağını belirtti.

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva gündeme dair yaptığı açıklamalarda Van’daki bir çok vatandaşın ödemekte zorluk çektiği kamuya borçlar noktasında önemli açıklamalarda bulundu. 2011’de yaşanan Van Depremi’nin ardından kamu borçlarını yapılandıran Vanlılar’ın yüzde 92’sinin ödeme gücünün zorluğundan dolayı yapılandırmayı bozduğu belirtildi.

borç yapılandırma

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, “Vergi terkini konusunda da geçenlerde Maliye Bakanı ve Gelir İdaresi Başkanı buradaydı. Kendileri ile bir araya geldik. Yapmış olduğumuz görüşmelerde; “Depremden sonra yapılandırmaya gidilen vergilerin ödemelerinde yüzde 92’lik bir zafiyet olduğu ve  yüzde 8’inin düzenli bir ödeme gerçekleştirdiğini belirttik.  Daha sonraki süreçte heyet olarak Gelir İdaresi Başkanı ile görüştük, onlarda durumun farkındalar. Olası kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması gündemi tartışılmaya başlanmış durumda bu konu gündeme gelirse Van’a pozitif bir ayrıcalıkla daha uzun vadeli bir yaklaşım içerisinde olacaklarını belirttiler.” şeklinde konuştu.

Kaynak : İHLAS HABER AJANSI

Yorum Yap

Yorum Yap