1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. İstanbul – Van uçuşunda türbülans şoku!
Trendlerdeki Yazı

İstanbul – Van uçuşunda türbülans şoku!

kako-E2IHaRmEIzKguqZ1
vanhaber.com.tr

Türbülans Şoku!

İstanbul’dan Van’a sefer gerçekleştiren Pegasus Havayolları uçağı bir ara türbülansa girdi ve yolculara korku dolu anlar yaşattı.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda akşam saat 17.00’da havalanan İstanbul-Van uçuşunu gerçekleştiren Pegasus Havayolları  uçağı,  Van il sınırlarına girdiğinde kötü hava şartları sebebi ile Van Ferit Melen Havalimanına iki kez iniş yapamadı ve üzerinden dönüş yaptı. İniş yapamayan pegasus havayollarına ait uçak rotasını Erzurum’daki havalimanına çevirdi.

Erzurum’a giden pegasus uçağı bu sefer de türbülansa yakalanması sonucu havada korku dolu dakikaların yaşanmasına sebep oldu. Çok kısa süren bu olay uçağın normal seyrine dönmesi ve yolcuların sakinleşmesi ile normale döndü.

Uçak Erzurum Havalimanı’a zorunlu iniş yapmak durumunda kaldı. Yolcular ile özel bir ilgilenme yapan Pegasus şirketi özür mahiyetinde isteyen yolcuları ücretsiz araçlara bindirerek karayolu üzerinden Van’a gönderdi. Bunu kabul etmeyen yolcular ise yine ücretsiz olarak yeni bir uçak ile İstanbul’a döndü.

 

türbülans

 

Türbülans Herkesi Korkuttu!

Bir gün önce meteorolojinin yaptığı açıklamada hava şartlarının çok kötü olacağı yer alıyordu.

Hava durumu hakkında bilgi veren Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Van ve diğer doğu illerini kuvvetli fırtına beklentisi olduğu için uyardı!  Vatandaşların sokağa çıkarken dikkatli olmasını söyledi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden elimize ulaşan açıklamalarda, “Son verilere bakılırsa; rüzgarın yarın yani(Çarşamba) günü sabah erken saatlerden itibaren bütün doğu illeri geneli ile Van‘ın güney bölgesinde, Siirt ve Şırnak’ın ise doğu tarafında bulunan ilçelerinde fırtına ve  bölge bölge kuvvetli sağanak yağış  yağması bekleniyor. Gerçekleşecek olan fırtınanın ortalama saatte 70 ile 100 km/sa hızında olması ekleniyor. Şiddetli rüzgarın yanı sıra yüksek dağlık kesimlerde kar yağması ve tipi bekleniyor.

Bu durum ulaşımda aksama ve gecikmelere neden olmasın diye ilgili kurumlar gerekli tedbirleri şimdiden almış durumda. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından da yayınlanan yazıda Van, Siirt, Hakkari, Şırnak illerinde özellikle de yüksek kesimlerde yaşayan halkın dikkatli olması uyarısı yapıldı.

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Görüşlerinizi  bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edip haberlerimize kaçırmadan ulaşabilirsiniz.

Uçak bileti almak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap