1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. iPhone X kapatma nerede

iPhone X kapatma nerede

5a4a6d97e02ea
vanhaber.com.tr

iPhone X kapatma nerede

iPhone X kapatma nerede bulamıyorum. İphone X telefonunuzu kapatmak isteyen ancak bu işlemi başaramayanlara özel yazımızı hazırlamış bulunuyoruz.

Gelişen teknolojiyle birlikte akıllı telefonlar da sürekli olacak şekilde kendini yenilemektedir. Apple ise iphone cihazlarında yeni çıkan ürünlerinde önemli değişikliklere gitmektedir. Örneğin iPhone X alan kullanıcılar eminim telefonlarda ilk dikkat ettiği alan HOME tuşunun olmadığıdır. Normal koşullarda diğer üretim sağlanan tüm iphone cihazlarında Home tuşunu bulunuyordu. Telefonda bu tuşun olmaması ister istemez alışana kadar sizlere zorluk çıkarabilmektedir. Home tuşunun en güzel özelliklerinden birisiyse açma ve kapama yerine kullanıyor olmamızdı. Yani telefonu kapatabilmek için bu tuşa uzun süre bastığımız da cihaz otomatik olarak kapatılmaktaydı. Fakat iPhone X cihazlarında bu tuşun olmaması telefonu alan kullanıcıları sıkıntıya koyabilmektedir. Biz de iphone X telefonunuzda kapatma işlemlerinin nereden yapıldığını kapsamlı bir şekilde anlatımını gerçekleştireceğiz. Telefonunun sol tarafında ses açma ve ses kapatma tuşu bulunurken sağ tarafında ise yan tuş yer almaktadır. Yan tuşa bir kere bastığınızda telefon kilitlenmektedir. İki kere bastığınızda ise cihazda var olan Apple pay özelliğinin açıldığını da belirtmekte fayda bulunmaktadır.

iphone x kapatma nerede bulamıyorum

İphone x telefonumu nasıl kapatabilirim, iphone x kapama tuşu nerede, iphone x telefonumda kapama tuşunu bulamıyorum, iphone x nereden kapatılır, iphone x cihazını kapatabilmek için yapmam gereken işlemleri bilmek istiyorum. Aldığınız iphone x telefonunuzda HOME tuşunun olmaması telefon kapama işlemlerini telefonu yeni alan kullanıcılar için nereden sağlanacağını konu aldık.

iphone x kapatamıyorum

Almış olduğunuz iPhone X telefonunuzu kapatmak sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Yani HOME tuşunun olmaması sizin alışık olduğunuz düzeni sadece bozmaktadır. Telefonunuzun sol tarafında bulunan ses açma ya da ses kapatma tuşlarından birine basılı tutarak telefonun yan tuşuna 3-4 saniye basılı tuttuğunuzda telefonun kapanma işlemlerinin devreye girdiğini görebilirsiniz.

  • Yaptığınız bu ayarların haricinde bir diğer yöntemi de deneyerek telefonunuzu kapatabilirsiniz.
  • Telefonumuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirdikten sonra gelen seçenekler içinde ‘’Genel’’ bölmesine giriyoruz.
  • Ardından karşımıza gelen sayfada ‘’Sistemi kapat’’ sekmesine bastığınızda telefonunuzun kapatma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Ayarları gerçekleştirdikten sonra cihazın kapatılmasına yönelik aşamaları bitirmiş olacaksınız. İphone X telefonunuzun kapatılmasına yönelik ayarların nasıl işleme koyulacağını iki farklı yöntem ile birlikte sizlere anlatmış bulunuyoruz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap