1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. iPhone sim kilidini kapatma

iPhone sim kilidini kapatma

iphone-sim-kilidi
vanhaber.com.tr

iPhone sim kilidini kapatma

iPhone sim kilidini kapatma. İphone telefonlarınızı açtığınızda pin istemesin istiyorsanız yapacağınız kontrolleri yazımızda anlatacağız.

Telefonlarımıza takılan sim kartlarında kendine özel güvenlik adımları bulunmaktadır. Sim kartınıza güvenlik için bir kilit girdiğinizde açılış ekranında 4 haneli şifre bağlantısı sizden isteyecektir. Belirlenen şifreler ile girişinizi gerçekleştirerek ilgili tedbirlerinizi alabilirsiniz. Yani telefon bir başkasının eline geçtiğinde hattınızı başka bir telefona taktığında o telefondan da kilidi isteyeceğinden kesinlikle hattınıza erişim sağlanamayacaktır. O yüzden genel olarak telefon açılışlarında sim kilidini kullanmaktadır. Belirlenen PIN şifrenizle beraber cihaz her açıldığında sizden 4 haneli PIN bilgisini isteyecektir. Hayatımızda o kadar programda o kadar şifre kullanıyoruz ki telefon PIN şifresini bazen unutabiliyoruz. Açılış ekranında istenilen bu PIN bilgisinin kaldırılması ya da istenilmemesi için yapılması gereken ayarları aktaracağız. İphone telefonlarında sim kilidinin nereden kaldırılacağına dair tüm detayları haberimizde yazılı ve görsel olacak şekilde bulabilirsiniz.

iphone sim kilidini kapatma kaldırma

iphone sim kilidini kaldıramıyorum, iphone sim kilidini iptal etme, iphone pin istemesin, iphone açılışta pin gelmesin, iphone açılışta pin istememesi için en yapmam gerekiyor, iphone pini kapatma, iphone sim kilidini nasıl iptal edebilirim. Sim kartınıza tanımlamış olduğunuz PIN bağlantısının kapatılabilmesi için iphone telefonunuzdan bu alanı nereden kapatılacağına dair bilgileri yazımızda anlatımını gerçekleştireceğiz. Birlikte sağlayacağımız işlemlerle birlikte artık sizlerden telefon açılırken pin istemeyecektir.

iphone açılışta pin istemesin

İphone telefonumuzdan sim kilidi yani PIN kaldırılabilmesi için ‘’Ayarlar’’ alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. Gelen seçenekler içerisinde ‘’Hücresel’’ kısmına giriş işlemi sağlıyoruz.

  • Hücresel alanına giriş yaptıktan sonrada gelen ekranda ‘’SIM PIN’’ yazını göreceksiniz. Muhtemel telefon açılırken sizden sim kilidi istiyorsa bu alan açıktır.
  • SIM PIN yazısının karşısındaki tiki sol kaydırmanız durumunda telefon açılırken sizden PIN istemeyecektir.
  • Aslında PIN istemesi sizlerin güvenirliği için iyidir. Ama koyulan şifrenin unutulması durumunda o esnada sıkıntıya düşebilirsiniz.
  • Böyle bir sıkıntı içerisine ilerleyen dönemlerde girmek istemiyorsanız ayarları belirttiğimiz şekilde işlem yapmanız yeterlidir.

Ayarlarını bahsedilen şekilde işleme koymanız halinde herhangi bir sorun yaşamadan işlemleri bitirebilirsiniz. Oldu ki sorun ile karşı karşıya kalırsanız bunu bize yorum alanında belirtebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap