1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. iPhone kullanılmayan uygulamalar silinsin

iPhone kullanılmayan uygulamalar silinsin

iphoneda-uygulamalar-kendiliginden-silinmesin
vanhaber.com.tr

iPhone kullanılmayan uygulamalar silinsin

iPhone kullanılmayan uygulamalar silinsin. Telefona yüklenen gereksiz uygulamalar kendiliğinden silinsin istiyorsanız çözümü kaleme aldık.Telefonlarımıza lüzumlu lüzumsuz o kadar çok uygulama indiriyoruz ki bazen indirdiğimiz uygulamalara 1 kez giriş yapmaktayız. Bu giriş sonrasında beraberinde daha giriş yapmadığınız uygulamaları kaldırmak aklımıza gelmemektedir. Uygulamaların telefonlarda kalması herhangi bir sorun teşkil etmese yer kaplaması yavaşlığa neden olmaktadır. Kullandığını telefon şayet iPhone ise kullanmadığınız ya da hiç giriş yapmadığınız uygulamaların silinmesi otomatik olarak sağlanabilmektedir. Silinen uygulamaların belgelerini ve verilerini saklamaktadır. Şayet uygulamayı Apple store üzerinden tekrar indirmek istediğinizde uygulama kaldırılmamışsa tüm verilerle beraber telefonunuza geri yüklenir. Geliştirilen bu özellikten birçok iphone kullanıcı haberdar değilken özelliğin ne kadar işe yarar olduğu ise anlatımda zaten yer almaktadır. İphone cihazınızda hiç girmediğiniz uygulamaların nereden silineceğine ise gelin birlikte göz atalım.

iphone kullanılmayan uygulamalar silinsin

iPhone girmediğim uygulamalar silinsin, iphone kullanılmayan uygulamaları silme, iphone kullanılmayan uygulamalar otomatik silinsin, iphone gereksiz uygulamalar kaldırılsın, iphone girmediğim uygulamalar kendiliğinden silinsin. İphone cihazınızda bir kere girdikten sonra ihtiyaç duymadığınız uygulamanın cihazdan kaldırılması için yapmanız gereken ayarların nereden sağlanacağını yazımızda belirteceğiz.

iphone gereksiz uygulamalar kaldırılsın

Yüklenen her bir uygulamanın kendine göre bir depolama alanı mevcuttur. Sosyal medya uygulamalarında çoğaldığını düşünecek olursak cihaz hafızası haliyle azalacaktır. Fakat siz iphone telefonu kullanıyorsanız eğer kullanılmayan uygulamaları dert etmeye gerek bulunmamaktadır.

  • Girmediğiniz uygulamaların kendiliğinden silinmesini istiyorsanız telefonunuzdan ‘’Ayarlar’’ içerisine giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Ayarlara girdikten sonra da iTunes ve App store seçeneğine tıklıyoruz.
  • Karşımıza açılacak sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda ‘’Kullanılmayanları sil’’ seçeneğini göreceksiniz.
  • Aktif hale getirdikten sonra artık kullanılmayan uygulamalar telefonunuzdan kendiliğinden kaldırılacaktır. Fakat verileri ve belgeleri saklanacağı için tekrar geri yüklemek istediğinizde bilgiler silinmemiş şekilde yüklenecektir.

Girmediğiniz ama telefonda yer kaplayan uygulamaların kendiliğinden silinmesi için bahsedilen ayarların işleme alınması yeterliliğini koruyacaktır. Tüm bu işlemler sonucunda oluşan bir hata olursa bunu bize yorumda belirtebilirsiniz. Giriş yapmadığınız uygulamayı kaldırdığından ötürü siz kaldırıldığını dahil fark etmeyeceksiniz. Ve her zaman hafıza alanında boş yeriniz olmuş olacaktır.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap