1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. iPhone kulaklık modundan çıkmıyor

iPhone kulaklık modundan çıkmıyor

iphone-kulaklık-girşi
vanhaber.com.tr

iPhone kulaklık modundan çıkmıyor

iPhone kulaklık modundan çıkmıyor. İphone telefonunuz kulaklık modunda takıldı kaldıysa çözüme dair yapılacakları yazımızda konu aldık.

Yolculuğa çıktığınızda, müzik dinlerken, video izleyecekken ya da sevdiklerimizle konuşurken telefonlara kulaklık takmaktayız. Kulaklıklar oldukça işimizi rahatlattığından dolayı herkes tarafından kullanımı yapılmaktadır. Ki zaten alınan sıfır cihazların yanında da olmazsa olmazlar arasında olduğu için verilmektedir. İphone telefonlarına takılan kulaklık sonrasında telefonunuzda kulaklık ibaresi belirmektedir. Kulaklık çıktığında bu ibarenin kaybolduğunu görebilirsiniz. Ama bazı kullanıcılar telefonundan kulaklığı çıkarmasına rağmen kulaklığın moddan çıkmadığını takılı kaldığını belirmektedir. Aslında ilk aşamada bir sorun gibi görülmese de ilerleyen aşamalarda biriyle görüşme sağladığınız sırada, bir video izlediğinizde sorunla yüz yüze kalabilirsiniz. Yaşanan problemin bir an önce önüne geçebilmek için yapılması muhtemel ayarlardan bahsederek sorunun giderilmesine yönelik ayarları işleme koyabilirsiniz.

iphone kulaklık modundan çıkmıyor

İphone kulaklık takılı gözüküyor, iphone kulaklık modundan çıkarma, iphone kulaklık modunda takılı kaldı, iphone kulaklık takılı görünmesin, iphone kulaklık modu hatası, iphone kulaklık takılı gösteriyor, iphone kulaklık takılı kaldığında ne yapmam gerekiyor. İphone telefonunuzdan kulaklığı çıkarmanıza rağmen hala daha takılı gösteriyorsa bu ilerleyen dönemlerde hata almanıza sebebiyet verecektir. Böyle bir sorunun önüne geçebilmek için yapılması gerekenleri detaylı bir şekilde anlatacağız.

iphone kulaklık takılı kaldı gösteriyor

Telefonunuzda görüşme yapmak, video izlemek ya da müzik dinlemek için kulaklığı taktınız ve daha sonrasında çıkardığınızda takılı kaldıysa bunun çözümüne dair müdahaleleri aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

 

  • Her zaman taktığınız kulaklık yerine farklı bir kulaklık takarak deneme gerçekleştirelim.
  • Daha sonrasında telefona güncelleme geldiyse bu güncellemeyi devreye almanız da fayda bulunmaktadır.
  • Bazen kulaklık girişinde meydana gelen pisliklerden dolayı da sorun yaşanabilmektedir. Oranın temizlenmesini sağladıktan sonra tekrar kontrol sağlamanız da fayda bulunmaktadır.
  • Tüm bunlar başarısız olursa telefonda yedekleri alarak şarj %70 iken sıfırlama sağlayabilirsiniz.
  • Onun dışında isterseniz Apple müşteri hizmetlerini arayıp yaptığınız bu işlemlerden bahsederek sorunu iletebilirsiniz.

Müdahaleler sonrasında sorun giderilmiş olması gerekiyor. Ancak bunlara rağmen hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda cihaz garantisi devam ediyorsa garantiye devam etmiyorsa da tanıdığınız bir telefoncuya götürerek bu durumu gösterip sorunu giderebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap