1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. iPhone aramayı kendiliğinden cevaplıyor

iPhone aramayı kendiliğinden cevaplıyor

iphone-aramayı-kendiliğinden-cevaplıyor
vanhaber.com.tr

İçindekiler

iPhone aramayı kendiliğinden cevaplıyor

iPhone aramayı kendiliğinden cevaplıyor. Gelen aramayı otomatik yanıtlıyorsa önüne geçebilmek için sağlanacak ayarları birlikte inceleyeceğiz.

Günümüz çağında artık teknoloji fazlasıyla ilerlemektedir. Teknolojinin gelişiminde önemli katkısı olan Apple firmasının üretimini sağladığı iPhone cihazlar ise ülkemizde oldukça ilgi görmektedir. Kullanımı, özellikleri ve sürekli yenilenmesiyle bu ilginin odağı olmayı başarmaktadır. Fakat son zamanlarda iphone telefon kullanıcıları birisi kendilerini arayınca gelen aramayı cevaplamamasına rağmen görüşmelerin kendiliğinden açıldığını dile getirmektedir. Gelen çağrı otomatik açıldığında o an istenmeyen şeyler karşı tarafa gidebilir. Yaşanan bu durum karşı tarafın sizin hakkında olumlu ya da olumsuz düşüncelere itebilmektedir. Ama otomatik aramanın açık olduğunu bilmeniz halinde böyle bir sorun yaşanmayacaktır. İşte bu alanda işlem sağlamamış fakat aramaların otomatik yanıtladığını görenler için çözüme yönelik işlemlerin kontrollerini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Beraber yapacağımız ayarlarla birlikte bu sorunu ortadan kaldırıp çözüm aşamalarını inceleyeceğiz. Hem görsel hem de yazılı bir şekilde anlatımımızı sağlayacağız.

iphone aramayı kendiliğinden cevaplıyor

İphone gelen çağrıyı otomatik açıyor, iphone gelen arama otomatik açılıyor, iphone arama kendi kendine açılıyor, iphone çağrı kendiliğinden açılıyor, iphone aramayı kendiliğinden yanıtlamasın, iphone otomatik yanıtlamayı kapatma, iphone otomatik yanıtlama nasıl kapatılır. Aklınızda var olan bu soru işaretinin ortadan kalkabilmesi için telefon içerisinde ayarların nereden kapatılacağına dair tüm ayrıntıları sizlerle paylaşacağız.

iphone otomatik aramayı kapatma

Karşı tarafın sizi aradıktan sonra tarafınızdan böyle bir yanıtlama olmamasına rağmen gelen aramanın yanıtlanmasının önüne geçebilmek için ilk olarak ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapıyoruz. Ayarlar alanına girdikten sonra buradan da ‘’Genel’’ kısmına giriş gerçekleştirelim.

  • Genele giriş yaptıktan sonra ‘’Erişilebilirlik’’ alanına giriyoruz.
  • Size sunulan seçenekler içerisinde ‘’Sesli arama yönlendirme’’ alanına tıklıyoruz.
  • Burada zaten ‘’Aramaları otomatik yanıtla’’ seçeneği karşınızda olacaktır. Muhtemelen açık ve süre seçilmiş şekildedir.
  • Tiki sola kaydırarak kapalı hale getirebilirsiniz. Bundan sonraki dönem içerisinde artık aramalarınız siz istemediğiniz süre içerisinde otomatik olarak açılmayacaktır.

iphone aramayı kendiliğinden cevaplıyor sorununun altında yatan nedeni ve çözümüne dair bilgi işlemlerini sizlere anlatmış bulunuyoruz. Belirttiğimiz ayarlardan takıldığınız sormak istediğiniz bir yer olursa bize yorumdan iletebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap