1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. iPhone aramaları otomatik yanıtlama

iPhone aramaları otomatik yanıtlama

iphone-çağrıları-otomatik-cevaplama-özelliği
vanhaber.com.tr

İçindekiler

iPhone aramaları otomatik yanıtlama

iPhone aramaları otomatik yanıtlama. Telefonunuzda gelen aramayı otomatik yanıtlayabilmek için ayarları nereden yapacağınızı konu aldık.

Apple firmasının geliştirmiş olduğu iphone cihazlarında var olan özellikler kullanıcıların ilgisini oldukça çekmektedir. Belki de var olan bazı özelliklerini siz dahi henüz kullanmamış olabilirsiniz. Teknolojinin gelişiminde önemli katkısı olan Apple firmasının bu alanda önemli gelişmelerin altına imzasını attı diyebiliriz. Karşı taraftan gelen aramaları otomatik yanıtlama olduğunu sanırım sizde bilmiyordunuz. Müsait olunamadığında ya da elimiz dolu olduğunda gelen aramayı cevaplayamayabiliyoruz. Ki zaten otomatik arama yanıtlama içerisinde de yanıtlasa bile böyle bir durumda bilgi verilemez. Ama karşı taraf en azından sizin işinizin olduğunu telefonunuza bakılmasına karşı o an ses sorunu yaşadığınızı düşünebilir. Peki iphone cihazlarında var olan otomatik aramayı yanıtlama özelliğini nereden aktif hale getirebilirsiniz. Bunun belli bir süresi var mı? O süreyi nasıl ayarlayabiliyorsunuz bunun için tüm bilgileri yazı içerisinde bulabilmek mümkündür.

iphone aramaları otomatik yanıtlama

İphone çağrıyı otomatik yanıtlama, iphone gelen aramayı otomatik yanıtlama, iphone aramayı otomatik yanıtlama nerede, iphone otomatik yanıtlamayı açma, iphone aramaları otomatik yanıtlama nasıl açılır, iphone çağrıları otomatik cevaplama. Gelen bir aramanın otomatik olarak sizin belirttiğiniz süre içerisinde açılabilmesi için telefonunuzdan bu ayarları aktif hale getirmeniz gerekiyor. Telefon içerisinde nereye giriş yapılacağını bilmiyorsanız aşağıdaki bilgileri işleme koymanız yeterlidir.

iphone çağrıları otomatik cevaplama

Sürenin tarafınızdan belirlenerek daha sonrasında arama yapıldığında açılmama süresi sonrasında otomatik yanıtlanacağı alana erişim yapabilmek için ‘’Ayarlar’’ bölümüne geliyoruz.

  • Ayarlar alanına geldikten sonra ‘’Genel’’ bölümüne giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Oradan da ‘’Erişilebilirlik’’ alanına tıklıyoruz.
  • Gelen seçenekler içerisinde ‘’Sesli arama yönlendirme’’ alanına giriyoruz.
  • Aramaları otomatik yanıtla kısmı kapalıdır. Buraya tıkladıktan sonra aktif hale getirmeniz halinde aşağıda süre dilimi gelecektir.
  • Süre ne kadar olsun istiyorsanız bu kısımdan (+) diyerek zamanı kendinize bağlı olacak şekilde ayarlamasını gerçekleştirebilirsiniz.
  • Sağlanan bu ayarlar sonrasında takıldığınız bir yer olursa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

iphone aramaları otomatik yanıtlama özelliğini genel olarak yoğun kişiler kullanmaktadır. Yoksa normal koşullarda otomatik yanıtlama bazı durumlarda sorun yaşamanıza sebebiyet verebilir. Ama yine de biz var olan özelliğin nereden ve nasıl yapıldığına dair tüm işlem detaylarını sizlere paylaşmış bulunuyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap