1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. iPhone arama yönlendirmeyi kapatma

iPhone arama yönlendirmeyi kapatma

iphone-arama-yonlendirme_1
vanhaber.com.tr

İçindekiler

iPhone arama yönlendirmeyi kapatma

iPhone arama yönlendirmeyi kapatma. İphone aramalar telefonunuza değil başka bir kişiye yönlendiriliyorsa çözümünü birlikte inceleyeceğiz.

İletişim çağında olduğumuz bu dönemde akıllı telefonlarda bulunan özelliklerde iletişimimizi daha da kolaylaştırmaktadır. Toplantıya girdiğimizde ya da arama kullanımı sağladığınızda iphone telefonlarınızda bulunan akıllı mesaj gönderimi işlem görmektedir. Aynı zamanda arama yönlendirme alanına girip oraya girdiğimiz numarayla birlikte numaraların yönlendirmesini sağlayabiliyorsunuz. Arama yönlendirmeyi yaptıktan sonra iptal etmeyi unuttuğunuz da aramalar yine giriş yaptığınız numaraya yönlendirilmeye devam edecektir. Bazı iphone telefon kullanıcıları kendisine yapılan aramaların başkasına gittiğini kendine arama gelmediğini bildirmektedir. Tek neden yönlendirmeyi aktif hale getirdikten sonra tekrar kapalı konuma getirmenizdendir. Aslında açma işlemlerini yaptığınız alana yeniden giriş yaparak orada bulunan tik işaretini kapalı hale getirmeniz yeterli olmaktadır. Fakat bunu yapıp hala daha arama alamayan kullanıcılar olduğu için nelerin gerekli olduğunu yazımızda sunumunu gerçekleştireceğiz.

iphone arama yönlendirmeyi kapatma

İphone arama alamıyorum, iphone aramalar bana gelmiyor, iphone arama gelmiyor, iphone arama yönlendirmeyi kapatma, iphone arama yönlendirmeyi kapattım ama hala daha arama yönlendiriliyor, iphone bana gelecek aramalar başka birine gitmektedir. Telefonunuzda biri sizi aradığında başka bir numaraya yönlendiriliyorsa ve bu size iletildiyse arama yönlendirme aktiftir. Kapalı konuma getirilmesi için telefondan hangi alana giriş yapacağınızın detayları yazımızda.

iphone arama alamıyorum

Cihazınızdan ‘’Ayarlar’’ alanına giriş yaptıktan sonra ‘’Telefon’’ buradan da ‘’Arama yönlendirme’’ kısmına geliyoruz. Arama yönlendirme aktif ise sola kaydırıp kapalı hale getirilmesini gerçekleştirelim. Yanınızda bir arkadaşınız varsa ona sizi aramasını söylediğiniz de artık aramaların size gelmesi gerekiyor.

  • Aramalar arama yönlendirmeyi kapalı hale getirdikten sonra dahi sizlere gelmiyorsa cihazı kapatıp yeniden açalım.
  • Düzelmediği taktirde güncelleme gelmiş mi bunun kontrolünü sağlayarak telefonda yedek alacağımız uygulamalar varsa yedeğini alalım.
  • Şarj oranı %70 ise sıfırlama işlemlerinizi başlatabilirsiniz.
  • Sıfırlama sonrasında artık aramaların size gelmesi gerekiyor. Ama yine gelmiyorsa GSM operatörünü arayarak arama yönlendirmeyi kapalı hale getirmenize rağmen aramaların size gelmediğini dile getirebilirsiniz.

İphone telefonunuzda arama gelmemesiyle alakalı sorunun yukarıda çözüm adımlarından kısaca bahsetmiş bulunuyoruz. Sormak istedikleriniz elbette olabilir bunları bizlere yorum alanından belirtebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap