1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. iphone arama yapamıyorum başarısız diyor

iphone arama yapamıyorum başarısız diyor

55d59f4bae78492e3c75fea1
vanhaber.com.tr

İçindekiler

iphone arama yapamıyorum başarısız diyor

iphone arama yapamıyorum başarısız diyor. Kullandığınız telefonunuzdan rehberde kişileri arama yapamıyorsanız buna neden olan etkenlere göz gezdireceğiz.

Almış olduğumuz telefonlarda herhangi bir sorun yaşandığı taktirde hemen panik yaşayabilirsiniz. Ama artık tüm sorunları internet üzerinden araştırıp çözümünü bulabilmek mümkündür. Son zamanlarda iphone telefon kullanıcıları arama yaptıkları sırasında cihazın arama gerçekleştirmediğini dile getirmektedir. Biriyle telefonda görüşme sağlarken belli bir süreden sonra telefon kapanıp ekrana arama başarısız diye bir uyarı gelebilmektedir. Normal koşullarda görüşmeler 1 saatin üzerini geçtikten sonra karşı tarafla sonlanmaktadır. Sonlandırma sonucunda da ekrana Arama başarısız hatası verse de tekrar arama sağladığınızda görüşmeye devam edebiliyorsunuz. Lakin hiçbir şekilde arama gerçekleştirebilirsiniz.Bunun cihazın içerisindeki ayarlarla ilgili olduğunu söyleyebiliriz. O ayarların hangisi olduğuna ise beraber göz gezdirip sorunumuzu gidereceğiz.

iphone arama yapamıyorum başarısız diyor

İphone neden arama yapmıyor, iphone arama başarısız, iphone arama sağlamıyor, iphone birini arayamıyorum, iphone telefonumda arama neden olmuyor, iphone cihazımda karşı tarafın bir türlü arama sağlayamıyorum. Kullandığınız telefonunuzun markası iphone ise ve hattınızda dakika ya da kontör olmasına rağmen arama yapmıyorsa nedenini kontrol edeceğiz. Normal koşullar da dakika veya kontörünü varsa aramayı sorunsuz şekilde sağlaması gereklidir.

iphone neden arama yapmıyor

Aramaların yapılamama nedeni cihazın uçak modunda olmasından kaynaklı olabilir. Ayarlara girdikten sonra uçak modunu açıksa kapatalım kapalıysa da açıp bekledikten sonra kapalı hale getirelim.

  • Telefonunuzdan Rahatsız etme özelliği açıksa Ayarlar alanına gelerek bu modun kapalı olup olmadığını gözden geçirelim. Açıksa kapalı hale getirmeniz de yarar bulunmaktadır.
  • Aradığınız numarayı engellediyseniz telefondan ayarlar bölmesine girerek telefon oradan arama engelleme alanında numarayı engelleyip engellemediğinizi kontrol edebilirsiniz.
  • Sim kartı telefondan çıkartıp tekrar taktıktan sonra telefonunuzu da bir kere kapatıp açarak yeniden arama yapmayı deneyebilirsiniz.

Gerçekleştirdiğiniz tüm bu işlem aşamaları sonrasında iphone arama yapamıyorum başarısız diyor sorununuzun giderilmesi gerekiyor. Bu kontrollere rağmen de sorun devam ediyorsa başka bir hattı telefona takarak deneme sağlayalım. Ondan da aynı sorun varsa cihazın garantisi devam ediyorsa bir servise göndermeniz de yarar var. Servise gitmeden önce son olarak telefonda yedekleri alarak sıfırlama yoluna gidebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap