1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. iphone arama gelmiyor alamıyorum

iphone arama gelmiyor alamıyorum

55d59f4bae78492e3c75fea1
vanhaber.com.tr

İçindekiler

iphone arama gelmiyor alamıyorum

iphone arama gelmiyor alamıyorum. Arama yapıyor olmanıza rağmen yapılan aramalar size gelmiyorsa gerçekleştireceğiniz ayarları inceleyeceğiz.

Arkadaşınız, akrabanız, sevdiğiniz birini aradığınızda kendisinden seni arıyorum ama ulaşamıyorum tepkisi aldığınızda şaşırabilirsiniz. Sizin arama yapıyor olmanıza rağmen karşı tarafın arama yapamaması sizle alakalı olabilmektedir. İphone telefonunuzun içerisinde gelen aramayı engelleyecek birçok işlem olmasından dolayı sorun buradan kaynaklanabilmektedir. Yani aramayı yönlendirmeyi aktif hale getirdiyseniz, rahatsız etme özelliği aktif durumdaysa bu ve benzeri tarz durumlarda hata ile karşılaşabilirsiniz. Yani size gelen aramalar direk olarak meşgule düşebilir. Önemli bir telefon beklerken böyle bir durum sizleri mutsuz edebilecektir. Diğer türlü arama bekletmeyi aktif etmediyseniz ve o kişi sizi aradığında siz biriyle görüşüyorsanız bundan dolayı meşgul çalabilir. Fakat herkeste böyle bir sıkıntı varsa çözüme ilişkin detayları tek tek işleme koyacağız.

iphone arama gelmiyor alamıyorum

İphone bana arama gelmiyor, iphone arama gelmeme nedeni nedir, iphone biri beni arayamıyor, iphone arama alamıyorum, iphone arama yapabiliyorum ama bana arama gelmiyor, iphone arama gelmeme nedeni nedir, iphone telefonuma neden arama gelmiyor. Şeklinde ilettiğiniz sorunların tam anlamıyla giderilebilmesi için tüm ihtimalleri göz önünde bulundurarak ilgili sebepleri sizlere aktaracağız.

iphone bana arama gelmiyor

Belirttiğimiz üzere eğer siz telefonunuzdan birini arıyor olmanıza rağmen aradığınız kişi sizi arayamıyorsa o numara telefonunuzda engelli olabilir. Ya da rehberde kayıtlı olan herkes size ulaşamıyorsa arama yönlendirme aktif edilmiş olabilir.

  • Arama yönlendirme, telefon engelleme, rahatsız etme ve uçak modunun aktif olması gibi durumlarda size arama gelmeyecektir.
  • O yüzden Ayarlar>Telefon ve Arama yönlendirme engelleme alanlarına girerek buradan ilgili kontrollerinizi sağlayabilirsiniz.
  • Problemi hala daha yaşıyorsanız bu sorunu bizlere yorumdan iletmeniz yeterliliğini koruyacaktır.

iphone arama gelmiyor alamıyorum sorunu için yukarıdaki adımları işleme koyduktan sonra buna rağmen sorun devam ederse telefonunuzdan kartı çıkartıp yeniden takalım. Son olarak GSM operatörünüzle iletişime geçip kontrol sağlayabilirsiniz.

Tüm bu işlem detaylarıyla birlikte çözümler gelecek ve artık arama alabileceksiniz. Ama buna rağmen arama gerçekleştirilememe sorunu varsa telefonunuzun yedeğini alarak sıfırlamanız da yarar bulunmaktadır. Sıfırlama da işlem görmezse başka bir hattı takarak deneme sağlatmayı deneyin. O hatta arama alabiliyor musunuz bunu kontrol edip ona göre işlem yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap