1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Instagram Silinen Hesabı Tekrar Açma

Instagram Silinen Hesabı Tekrar Açma

Instagram-Hesabımı-Sildim-Nasıl-Geri-Alırım-1
1

Instagram Silinen Hesabı Tekrar Açma

Instagram Silinen Hesabı Tekrar Açma nasıl yapılır? İlk olarak Ekim 2010’da kurulan ve kurulduğu günden bu yana hızla büyüyen sosyal medya devi Instagram, dünya genelinde en popüler sosyal medya uygulamaları arasında bulunuyor. Kişilerin anlık fotoğraf ve video paylaşması üzerine kullanıma sunulan uygulama daha sonra hikayeler ve canlı yayınlar gibi yeniliklerle devam etti. Bu yenilikleri ise görüntülü görüşme ve uzun video paylaşımlarıyla yenilikler arka arkaya geldi.

Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de milyonlarca kişinin kullandığı Instagram, kayıt olma veya var olan bir sosyal medya aracı ile kayıt olunarak kullanılıyor. Kullanılan hesaplar ise farklı nedenlerle tekrar kapatılmak veya silinmek isteniyor. “Instagram hesabı nasıl silinir?” başlıklı konuyu daha önce paylaşmıştık. Bu kez de Instagram’da silinen hesapları geri açma yöntemlerini ele aldık. Konunun detaylarına gelin birlikte bakalım.

Instagram silinen hesabı geri açma

Kullanıcılar, aktif olarak kullandıkları Instagram hesaplarını farklı nedenlerle kapatmak veya silmek isteyebiliyor. Bazen geçici olarak bazen de kalıcı olarak silme düşüncesiyle son işlemler yapılarak çıkış yapılan uygulama bazen de geri açılmak istenebiliyor. Bu tip durumlarda da kullanıcılar Instagram hesabı nasıl geri açılır? kapanan Instagram hesabını açma yöntemikapatılan Instagram hesabı açma gibi konuları arıyor.

Instagram silinen hesabı geri getirme yönteminin en belirgin bilinen haliyle form doldurmak ve tekrar açma başvurusunda bulunmaktır. Instagram silinen hesabı geri almak için aşağıdaki adımları izleyerek formu doldurun ve daha önce kalıcı olarak kapattığınız Instagram hesabının tekrar açılması için Instagram yönetimine başvuruda bulunun.

Silinen Instagram hesabı nasıl geri açılır?

Kendi kapattığınız, dondurduğunuz veya engellenen hesabınızı geri açmak için ilk olarak buraya tıklayın ve yardım formu sayfasını açın. Ardından ise aşağıdaki yönergeleri takip ederek devam edin.

  • İlk sayfada yöneltilen soru için Hayır seçimini yapın.
  • Ardından ekranda açılan nüfus cüzdanınızdaki istenen kişisel bilgileri girin.
  • Instagram hesabını açmak istediğiniz kullanıcı adını girin.
  • Hesabın kayıtlı olduğu e-posta adresini girin.
  • Ülke seçimini yapın.
  • Son olarak formu doldurup Gönder butonunu tıklayın, hepsi bu kadar.

Bu formu gönderdikten sonra yapmanız gereken mail kutunuzu kontrol etmek. Eğer girilen bilgiler eksiksiz ve doğru ise mailinize The Instagram Team veya Facebook konulu bir mail alacaksınızdır. Maili açtığınızda size sayılardan oluşmuş bir kod verecek ve sizin bu kodu bir kağıda el yazınız ile yazıp yüzünüzün göründüğü bir fotoğraf çekmenizi isteyecektir. Çektiğiniz fotoğrafta dikkat etmeniz nokta elinizin de kağıdı tutarken gözükmesi olacaktır. Fotoğrafı göndermek için ise maili cevaplayıp göndermeniz yeterlidir.

Gönderdiğiniz bilgilerin doğrultusunda incelenecek olan hesabınız politika ihlalleri ve silme zamanınıza bağlı olarak onay sürecinden geçecektir. Bu işlem yaklaşık 1 hafta kadar sürmektedir, bu süre zarfında cevap alamamanız durumunda işlemleri tekrarlayabilirsiniz.

Politika ihlali nedeniyle Instagram tarafından engellenen hesaplar için ise gelecek olan ret bildirim mailine pişmanlığınızı dile getirebilir veya farklı kişilerin hesabınız üzerinden politika ihlali yaptığı durumları açıklayarak şansınızı tekrar deneyebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap