1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. instagram sahte hesap nasıl anlaşılır

instagram sahte hesap nasıl anlaşılır

Instagram-Hesabımı-Sildim-Nasıl-Geri-Alırım-1
vanhaber.com.tr

İçindekiler

instagram sahte hesap nasıl anlaşılır

instagram sahte hesap nasıl anlaşılır. Açılan fake hesapların nasıl bulunacağına dair yöntem var mı sorusunun yanıtını haberimizde bulabilirsiniz.

Dünya genelinde instagram uygulamasına gösterilen ilgi her geçen gün artış göstermektedir. Yanına ek olarak uygulamada açılan sahte hesaplarda da artışın olduğunu belirtmekte fayda bulunmaktadır. İnstagram topluluk kurallarına özen gösteren ve açılan sahte hesapların önüne geçmek için çaba sarf etmektedir. Açılan sahte hesaplarda izinsiz resim paylaşımı, video içeriği ve dm görüntülerinin de paylaşılması kullanıcıları sıkıntıysa koymaktadır. Sahte hesabın kime ait olup olmadığını öğrenmek isteyen kitle sayısının da hayli fazla olduğunu belirtebiliriz. Normal koşullarda hesabın kimlere ait olduğunu bulmak biraz zor bir işlemdir. Yani yaptığımız araştırmalar ışığında bu işlemin imkansız olduğunu belirtebiliriz. Kişi sizi tehdit ediyorsa şantaj şikayeti adı altında instagram yetkililerine durum iletebilmektedir. Yani kişinin hesabını anında kapatabilmek mümkündür. Onun dışında birkaç yöntemle ve sizin kafa yormakla beraber o kişinin şüphelendiğiniz kişimi olup olmadığını bulabilirsiniz.

instagram sahte hesap nasıl anlaşılır

İnstagram sahte hesabı bulabilir miyim, instagram açılan fake hesabı bulmak istiyorum, instagram üzerinde açılan sahte hesabı bulmanın bir yöntemi var mı, instagram uygulamasında fake hesabın kime ait olduğunu nasıl çıkarabilirim. Merak edilen bu konu eminim tüm instagram kullanıcılarının akıllarında giderilmeyen sorulardan bir tanesidir. Öncelikle taklit hesap ile açılan hesaplarda kişiler kendi numaraları üzerinden hesaplarını açmamaktadır. Fakat numara kullanmadığı taktirde mail adresi üzerinden işlem sağlaması gereklidir.

instagram fake hesap kimin

Açılan hesap şayet numara üzerinde açılmışsa ve o kişinin numarası sizde varsa önerilenler kısmında muhakkak karşınıza gelebilmektedir. Yani telefon numarası üzerinden arkadaşlarını bul izlenerek bulma yöntemini sağlayabilirsiniz.

Tabi anlattığımız bu yöntem kesin bir yöntem değildir. Çünkü açılan bir sahte hesabı bulma çok zordur. Sadece kafamızı yorarak nasıl bir yol izleyeceğinizi sizlerle paylaşmaktayız. Savcılığa giden kişi sayısı da fazladır. Yani konuyla ilgili kişiyi savcılığa intikal ettiren kişi sayısının da fazla olduğunu belirtebiliriz. Fakat en iyi yöntem kişiyi instagram’a doğrudan şikayet etmenizdir. İnstagram ihlal uygulatarak hesabı anında kapatmaktadır.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap