1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. instagram mesaj iletildi mi? Görüldü mü?

instagram mesaj iletildi mi? Görüldü mü?

instagram
vanhaber.com.tr

İçindekiler

instagram mesaj iletildi mi? Görüldü mü?

instagram mesaj iletildi mi görüldü mü. İnstagram hesabında mesaj gönderdiğimiz birine mesajın gidip gitmediğini nasıl anlayacağımızı kontrol edeceğiz.

İnstagram video ve paylaşım merkezi olarak bilinirken dm alanına getirilen yeniliklerle beraber mesaj kısmı da fazlaca kullanılmaya başlandı. Görüntü sohbetin getirilmesi, sesli mesaj gönderimin gelişi, gif ve çıkartmaların getirilmesiyle birlikte bu alan daha fazla kullanılmaya başlandı. Takip sistemi üzerine kurulu olan uygulama içerisinde birine gönderilen mesajın iletildiğini görüldü olarak anlayabiliyorsunuz. Ancak daha öncesinde hiç yazışmadığınız biriyse ve takip etmediğiniz biriyse mesaj istekler bölümüne gitmektedir. İstekler bildirimini kapatanlar kullanıcılara mesaj geldiğinde bildirim gitmediğinden ötürü o mesajı ancak kendisi istediği zaman görebilir. Yani mesaj alanına girip sağ üst alana baktığında istekler yazısını görmesi gerekiyor. Fakat bazı kullanıcılar o mesajın kendisine ulaşıp ulaşmadığını nasıl görüleceğini ise merak ettiğinden dolayı bununda araştırmasını sağlamış bulunuyoruz.

instagram mesaj iletildi mi görüldü mü

İnstagram attığım mesaj görüldü mü, instagram yolladığım mesaj gitti mi, instagram attığım mesaj iletildi mi, instagram gönderdiğim mesaj gitti mi, instagram gönderilen mesaj karşı tarafa gidip gitmediğini nasıl anlayabilirim. İnstagram üzerinden birine mesaj gönderdiğimizde karşı tarafın o mesajı görüp görmediğini nasıl anlayacağınızı detaylandırdığımız yazımızda aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermiş olacaksınız.

instagram yolladığım mesaj iletildi mi

İnstagram hesabında öncelikle birine mesaj gönderimi sağladıktan sonra beklemeye gitmekteyiz. Eğer takip etmediğiniz biriyse o kişiye takip isteği göndermeniz de fayda var. Çünkü bu kişi sizin takip isteği göndermenizle birlikte anından mesajlar alanına giderek mesaj atıp atmadığınızı kontrol edecektir.

  • Fakat mesaj alanını kontrol eden biriyse takip isteği göndermeden de mesajınızı görebilir.
  • İstekler bölümüne gelen biri sizin mesajınızı kabul et demediği sürece mesajınızın karşı taraf tarafından görülüp görülmediğini bilemez anlayamazsınız.
  • Ya da ilk olarak o kişiyi takip ettikten sonra yorum alanına girerek mesaj kısmına bakmasını isteyebilirsiniz.
  • Eğer mesaj alanında bir engel yemediyseniz mesaj karşı tarafa iletilmiştir. Sadece o kişi mesajı okumuş ve kabul etmediği için görüldü olarak işaretlemeyecektir.
  • Engel aldıysanız da zaten instagram size yazışma oluşturulamadı diye bilgi mesajı gönderecektir.
  • Gelen bilgi mesajına yönelik işlemlerinizi sizler anlamış ve mesajın gönderilmediğini bilmiş olacaksınız.

Karşılaştığınız sorunu yapılan ayarlarla birlikte çözüme kavuşturacaksınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap