1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. instagram hikayelerde mesaj gönder çıkmıyor

instagram hikayelerde mesaj gönder çıkmıyor

Instagram-Keşfet-Sorunu-696x370
vanhaber.com.tr

İçindekiler

instagram hikayelerde mesaj gönder çıkmıyor

instagram hikayelerde mesaj gönder çıkmıyor. Takipçilerinizin hikayelerine yanıt vermek için mesaj gönder alanı gözükmüyorsa nedenine birlikte bakacağız.

İnstagram hesaplarında hikayelerin paylaşımlarında ciddi oradan artış meydana gelmiştir. Kullanıcılar artık normal paylaşımların yerine hikaye paylaşımlarına öncelik vermektedir. Hikaye özelliği yine aynı şekilde whatsapp ve facebook alanlarında da hızlı şekilde kullanılmaya başlamıştır. Ancak hikayenin en çok kullanıldığı uygulama nedir diye soracak olursanız hiç tartışmasız olacak şekilde instagram diyebiliriz. İnstagram kullanıcıları hikaye özelliği bu denli sık kullanmasından ötürü instagram yetkilerinde bu alana getirdiği yenilikleri çoğaltmaya başlamıştır. Sizlerin de bildiği üzere artık instagram uygulamasında takipçilerinizin paylaşım sağladığı hikayelere ifade bırakarak tepki verebiliyorsunuz. Aynı zamanda yorumda bulunabilmek içinde hem alt satırda bulunan mesaj gönder alanından mesajımızın gönderimini yapabiliyoruz. Bazı hesaplarda mesaj gönder butonu çıkmadığı için buna neden olan etkenleri kontrol edeceğiz.

instagram hikayelerde mesaj gönder çıkmıyor

İnstagram hikayede mesaj gönderme yok, instagram hesabında hikaye alanına girdiğimde mesaj gönder neden çıkmıyor, instagram hikayelerinde mesaj gönder butonunu göremiyorum, instagramda takipçilerim yaptığı hikaye paylaşımlarında mesaj gönder butonu neden çıkmıyor. Gezinti sağladığınız sırada eminim bu durumla sıklıkla karşılaşmışsınızdır. Tam hikaye hakkında yorum yapmaya kalkıştığınızda mesaj gönderme butonunu göremediğinizde ilgili nedenleri kontrol edeceğiz.

instagram hikayelerde mesaj gönder yok

Mesaj gönderme butonunun olmamasının sizin instagram hesabınızla alakasının olmadığını belirtmek isteriz. Hikayeyi paylaşan takipçi ya da arkadaşınız hikayeyi mesaj alımlarına kapalı hale getirmiştir. Fakat aynı hikayede başka kişide mesaj gönder var sizde görünmüyorsa bu durumda size kapalı hale getirmiş olabilir.

Yani kişi hikaye mesaj yanıtlarına izin ver alanına girdikten sonra bu alanı ‘’Takip ettiğin insanlar’’ olarak tercih etmiş ve o sizin takip ettiğiniz birisi değilse onun hikayesinde mesaj gönder butonunu görmeyeceksiniz.

  • Bu ayarı hikayeyi paylaştıktan sonra da öncesinde de yapabilmek mümkündür.
  • Hikaye paylaşıldıktan sonra alt alanda bulunan (…) kısma tıklayıp Hikaye ayarları alanına giriş yapıp işlemleri tamamlayabiliyorsunuz.
  • İkinci yol olarak profile geldikten sonra sağ üst alanda bulunan üç çizgili bölmeye tıklayıp Ayarlar>Gizlilik ve Güvenlik>Hikaye kontrolleri bölümüne erişimimizi gerçekleştirerek sorunu ortadan kaldırabiliyorsunuz.
  • Mesaj yanıtlarına izin ver yazısının altında bulunan seçeneklerden kapalı ya da açık hale getirim sağlanıyor.
  • Dolayısıyla sizle alakalı olmadığını bilmeniz gerekiyor.

Mesaj gönder butonunun çıkmaması sonrasında bu kişilere özelden mesaj yazarak gönderisi hakkında yorumda bulunabilirsiniz. İnstagram hakkında merak ettiğiniz diğer konular için bize yorumdan durumu iletebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap