1. Ana Sayfa
  2. NEDİR
  3. İnovasyon Nedir? Nasıl Zirveye Ulaşır?

İnovasyon Nedir? Nasıl Zirveye Ulaşır?

kako-ySBoLW6i10RjvHuY

İnovasyon Nedir?

İnovasyon ne demek? İnovasyon anlamı nedir? Tarzında soruları oldukça sık sorulmaktadır. İnovasyon kelime anlamı olarak yenilikçilik ve yenilik anlamına gelir. Bunun dışında inovasyon süreç anlamı da taşır. Süreç anlamında Yenileme anlamına gelir. İnovasyona genel olarak ne anlama geliyor diye sorarsak: İnovasyon bir konuda rahatsız eden durum varsa bu durumu gidermek o durum için ortaya yeni şeyler çıkarmaktır.

İnovasyon bazen karıştırılabiliyor. Peki bu inovasyon ne anlama geliyor? İnovasyon bir buluş değildir İnovasyon olun bir eşyayı eskisinden daha iyi duruma getirmek ona yeni özellikler katmaktır. Bu durumda inovasyonda asıl amaç eşyanın ne olduğu değil eşyanın ne derece geliştiğidir.

İnovasyon Nasıl Zirveye Ulaşır?

  • Piyasa iyi gözlenmelidir. Diğer rakiplerin ihtiyaçları rakiplerden ziyade genel olarak insanların ihtiyaçları durumları takip edilmeli ve ona göre inovasyon için adımlar atılmalıdır.
  • Yeni Fikirlere açık olunmalı ve her ortama koşula uyum sağlanmalıdır.
  • İnovasyon için yaratıcı bir plan geliştirilmelidir. İnovasyon için atılacak adımlarda daha az sorun yaşanması için plan iyi geliştirilmelidir.
  • İnovasyon gerçekleştirecek olan kişiler veya şirket bünyesinde çalışacak olan kişilerin yenilikçi düşünmelerini sağlamalı onlara yararlı bir liderlik yapmalıdır.
  • İnovasyon süreci boyunca daima yeniliklere açık olunmalı asla vazgeçilmemelidir.

İnovasyon Nedir

İnovasyon Yanlış Anlaşılmasının Sebebi Nedir?

İlk olarak inovasyonun ne demek olduğunu asla unutmamalıyız. İnovasyonun bir geliştirme süreci yenileme süreci olduğu unutulmamalıdır. Şirketler ve girişim sahipleri ortaya fikir atmada sorun yaşamıyorlar ancak bu fikri hayata dökerken sorun yaşıyorlar. İnovasyon demek atılan fikri kısa sürede hayata geçirip işlemek yenilemektir. Bu iş için emek ve bol miktarda para da gerekmektedir. En önemlisi inovasyonun başarılı olması için müşteri kitlesinin sağlanması ve iyi tanınması gerekmektedir.

İnovasyon Neden Bu Kadar Önemlidir?

İnovasyon ne anlama geliyor sorusunun cevabı hiçbir zaman unutulmamalıdır. Çünkü inovasyonun önemi orada saklıdır. İnovasyonun önemli olmasının bir nedeni hızlı gelişen uluslararası pazara daha hızlı etki etmeyi sağlar. Şirketler ve girişimciler inovasyonu iyi şekilde yaparlarsa uluslararası pazarda büyük pay sahibi olur ve tanınır.

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız.

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

 

Yorum Yap

Yorum Yap