1. Ana Sayfa
  2. EKONOMİ
  3. İndirim GELDİ! Motorin ve Benzinde Yeni Fiyat!
Trendlerdeki Yazı

İndirim GELDİ! Motorin ve Benzinde Yeni Fiyat!

752x395-arac-sahiplerine-guzel-haber-benzine-indirim-geliyor-1569482418183
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Benzin ve motorinde pompada geçerli olmak üzere büyük indirim gelmesi bekleniyor.

Brent petrol fiyatının düşmesi ile birlikte akaryakıt grubundaki benzin ile motorin fiyatlarına indirim geliyor. Bu gece saatlerinden itibaren benzinin litre fiyatına 23 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 24 kuruş indirim yapılması bekleniyor. Benzin ile motorine gelecek indirimin pompa satış fiyatlarına yansıması bekleniyor.Uluslararası piyasalarda brent petrol varil fiyatı 70 dolardan 62 dolara kadar geriledi. Brent petrolda yaşanan bu gerileme ile birlikte benzinin tonu yaklaşık 588 motorinin de tonu 558 dolara kadar düştü. Düşüş, izleyen günlerde de devam etti. Son verilere göre benzinin tonu 564, motorinin de 541 dolar.

indirim

İNDİRİM GELDİ

BENZİNE 23 MOTORİNE 21 KURUŞ İNDİRİM

Habertürk’ten Olcay Aydilek’in haberine göre yaşanan bu düşüşler ile birlikte benzinde 23, motorinde 24 kuruş indirim göründü. Akaryakıt fiyatlarında devletin uyguladığı “eşel mobil” uygulaması gereğince motorinde 3 kuruş alacağı bulunuyor. Motorinde, bu 3 kuruş düşülecek. Pazartesiyi salıya bağlayan gece benzinde 23, motorinde 21 kuruş indirim yapılması ve pompa satış fiyatlarına yansıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor durumda bir nebze de olsa bu tarz indirimler tüketicinin ve araç sahiplerinin cebini rahatlatıyor. Umarız bu şekilde fiyatlar aşağı yönlü düşmeye devam eder.

Daha kaliteli araçlara binip özgürce seyahat etmemize sebep olur.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Kaynak : İhlas Haber Ajansı

Yorum Yap

Yorum Yap