1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. İçecek Ambalajlamada Sıvı Şişe Dolum Makinası Çözümleri

İçecek Ambalajlamada Sıvı Şişe Dolum Makinası Çözümleri

download

Şişe dolum makinaları, şişe çalkalama, şişe yıkama, şişe durulama, şişe dolum, şise kapak kapatma makinası, kapak sıkma ve etiket etiketleme makinaları, hepsi bir arada çalışan sistemlerdir. Otomatik dolum makinaları bütün olarak bakıldığında firmaların dolum kapasitesini arttırmakla beraber iş yükünü de önemli ölçüde azaltır ve hijyen hale getirir. Bu tarz şişe dolum makinası,  dolumunu gerçekleştireceği ürünü zarar görmekten koruyacak şekilde gıda kodeksine uygun materyaller kullanılarak komple paslanmaz çelikten imal edilir ve tasarlanırlar.  Şise dolum makinaları çeşitli şekil, boyut ve renkteki çok sayıda şişe ve kavanoz ile çalışabilirler.

Boş şişeleri, dolum istasyonuna iletmeden önce temizlemek ve dolumu yapılacak ürünün kontamine olmasını önlemek açısından son derece önemli bir adımdır. Sonraki adımda dolum mekanizmalarının her şişeye doğru miktarda ürün doldurduğundan emin olabilmek için makinalarımız da servo sistemli volumetrik dolum sistemleri kullanılmaktadır. Bu sayede marka tutarlılığının korunduğundan emin olunmalıdır. Son olarak kapaklayıcı ise sıvıların sızamayacağı ve hava alamayacağı şekilde her tüketiciye yüksek kaliteli ürün gönderilmesini sağlayacak şekilde şişeyi kapatmalıdır. Şişelerin temizleme, doldurma ya da kapaklama işlemlerinin düzgün bir şekilde yapılmaması, ürünün geri çağırılmasına ya da ziyanına yol açarak şirketleri zarara uğratabilir.

İçecek hatlarındaki sise dolum makinalarının, yüksek basınç ve sıcaklıkta yıkamaya, yüksek hızlı çalışma ortamına uygun olması, tepki sürelerinin hızlı bakım gereksiniminin az olması gerekir. Bu makinalar için en iyi otomasyon ve ekipmanlarını kullanmak ek işçilik ve genel üretim giderleri eklemeden fabrikanın üretim kapasitesini önemli ölçüde arttırır.

Shrink Makinası ile ürünlerinizin kolay bir şekilde ambalajlanabilmesini sağlayabilirsiniz. Line Makine olarak bünyemizde bulunan makinaların hepsini ürünlerinize özel olarak özelleştirerek sizlere sunabiliriz. Çeşitli dolum, kapama ve paketleme makine ihtiyaçlarınız için Line Makine olarak bizlere ulaşmayı unutmayın!

Yorum Yap

Yorum Yap