1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Hindistan Vizesi

Hindistan Vizesi


Hindistan’a gitmek üzere Türkiye’den vize alması gereken bireyler için özel olarak Marina Vize Başvuru Merkezi her zaman uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet süreci sunacaktır. Vizenin hangi işlemlerle alınacağı ve hangi durumlarda gerekli olan belgelerin temin edileceğiyle ilgili başvurunuzu firmamıza yapabilirsiniz. Hindistan’a vize almak turistik, ticari, çalışma, evlilik, yatırım, transit amaçlarla mümkündür. Bu vize türlerinde ödenmesi gereken ücret değiştiği için, ülkeye yapacağınız seyahati başvuru formunuzda net olarak belirtmeniz son derece önemlidir.

Vize işlemleri turistik amaçla 1 girişli ve 3 günlük olması istendiği taktirde sadece 1 gün içerisinde sonuçlandırılabiliyor. Diğer vize çeşitlerinde ve vize sürelerinde yapılacak başvurular ise işlem ücretleri ve giriş sayıları açısından farklı yapıya sahip oluyor. Turistik 30 günlük vize 190 Dolar, 6 aylık ticari vize ise 300 Dolar ücrete sahiptir. Firmamız tarafından Hindistan Vizesi başvurusu için sizden talep edilen belgelerin tamamını eksiksiz bir şekilde göndermeniz halinde başvurunuz yapılacak ve ülkeye bordo pasaportla da gidebileceksiniz.

hindistan vizesi

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Pasaportunuzun mutlaka minimum 6 ay geçerli olan son kullanma tarihinin bulunması gereklidir. Kimlik fotokopiniz, pasaport fotokopiniz, iki adet fotoğrafınız, ikametgah belgesi veya faturaları göndererek vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Hindistan vize başvurusu firmamız aracılığıyla yapılarak ortalama üç gün içerisinde sonuçlandırılabiliyor.

Hindistan vizesi işlemleri ekspres başvuru yapma izni bulunan firmamız tarafından gerçekleştiriliyor. Turistik normal seyahatler için 7 gün, ekspres vize başvuruları için 2 gün içerisinde vizenizin çıkarılması sağlanıyor. Başvurunun yapılmasıyla ilgili süreçte bu detaylar hem fiyatları hem de işlemlerin özelliklerini değiştiriyor. Hindistan vizesi ücreti turistik 30 günlük 190 Dolar, 3 aylık ticari 220 dolar, 6 aylık ticari 300 Dolar’dır.

  • Hindistan vizesinin alınabilmesi için eğitimde öğrenci belgesi, evlilik gerekçesiyle vize istendiği taktirde evlilik cüzdanı evraklarının bulunması şarttır.
  • Turistik olarak ülkeye gitmek isteyen kişiler için firmamızın temin edeceği evrakların dışında, pasaport, iki adet fotoğraf ve ikametgah belgesi de bulundurulmalıdır.
  • Ticari faaliyetlerde işveren için farklı, çalışanlar için farklı evraklar talep ediliyor. Hindistan vize örneği turistik seyahat için kullanıma uygundur. Ticari ve eğitim amacıyla alınan vizelerde ise farklı süreler ve geçerlilik durumları bulunuyor.

Hindistan Vize Çeşitleri

Hindistan’a vizeyle gerçekleştirilecek olan yolculuklar 30 gün, 60 gün veya 90 gün olarak farklı vize süreleriyle gerçekleştirilebiliyor. Türkiye’de Marina Vize güvencesiyle Hindistan Konsolosluğu’na yapılacak olan başvuruyla birlikte ülkeye seyahat edilmesi mümkün oluyor. Turistik, ticari, çalışma amacıyla, evlilik sonrası vize, eğitim gibi gerekçelerle seyahat edilebiliyor.

Hindistan’a vize danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilir ve mesai saatlerimizde canlı destek hattımızdan operatörlerimize sorularınızı iletebilirsiniz. Tüm vize çeşitleri için hizmetlerimiz, konsolosluklar tarafından talep edilen özel belgelerle sürüyor

Hindistan Turist Vizesi: Turist olarak Hindistan’da gezebilmek için pasaportunuzun, başvuru formunuzun, banka hesap bilgilerinizin, ikametgah belgenizin bulunması şarttır. Ek olarak iki adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf ile firmamıza yapacağınız vize başvurusunun ardından, otel ve uçak rezervasyonlarıyla ilgili belgeleri temin edecek ve konsolosluğa tüm belgeleri ileteceğiz. Bu sayede genellikle 30 günlük olacak şekilde çıkarılan turist vizesini alabilir ve ülke genelinde seyahat edebilirsiniz.

Hindistan Çalışma Vizesi:Hindistan’a çalışmak amacıyla gitmek istediğiniz durumlar farklıdır. Yatırımcılar için ticari vize, sadece çalışmak için giden ve ülkede iç bulacak olan kişiler için farklı vize veriliyor. Eğer bir kurumla anlaştıysanız, firma tarafından size Hindistan’a gelme davetiyesinin gönderilmesi gerekir.

Nüfus cüzdanı fotokopiniz, pasaport fotokopiniz, iki adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf ile başvurunuz için firmamızdan yardım alabilirsiniz. gereken diğer tüm evraklar firmamızın çalışmaları sonucunda temin edilecek ve başvurunuz çalışma gerekçesi üzerinden yapılacaktır.

Hindistan Eğitim Vizesi:Ülkeye eğitim görmek gerekçesiyle yapılacak olan yolculuklar için Türkiye’de firmamız tarafından özel evraklar talep edilecektir. Öğrenci olduğunuza dair belge, ikamet ettiğiniz yere dair evraklar, pasaportunuz, başvuru formunuz ve iki vesikalık fotoğrafınızın bulunması gereklidir. Bu sayede eğitim amacıyla 6 ay süreyle vize alabilir ve Hindistan’da eğitim vizesi ile öğrenim görebilirsiniz.

Hindistan Evlilik Vizesi:Hindistan’a gitme sebebi evini birleştirmek ve evli olduğu kişinin yanında yaşamak olan bireyler için evlilik vizesi çıkarılabiliyor. Türkiye’den Hindistan’a bu amaçla yapılacak yolculuklarda kimlik fotokopiniz, pasaport fotokopiniz, evlilik cüzdanınız bulunması gereklidir. Ayrıca eşinizin size davetiye göndermiş olması ve adresine dair belgenin de işlemler için evraklarınızın arasında yer alması gerekir. Uluslar arası geçerliliği olmayan evlilik cüzdanına sahip kişilerin bu gerekçeyle Hindistan’a gitmesi mümkün olmayacaktır.

Hindistan Express Vize: Hindistan’a ekspres vize alarak gitmek isteyen bireyler için belirlenmiş olan özel ücretlerle normalden daha kısa sürede vize çıkarılabiliyor. Sadece bir gün içerisinde turistik veya ticari amaçlarla ülkeye yapacağınız seyahatlerde kullanılmak üzere vize alabiliyorsunuz. 1 girişli olan vizelerde turistik 190 Dolar, ticari ise 220 Dolar ücretle temin edilebiliyor. Çok girişli ticari ekspres vize ise 300 Dolar değerine sahiptir.

Hindistan Ticari Vize: Hindistan tarafından belirlenmiş olan ticari seyahat belgelerinin kurumumuza gönderilmesi halinde başvuru işlemleri tamamlanabiliyor. Son bir yıl içerisinde alınmış ikametgah belgesi veya faturalar, şirketin banka hesabına dair dekont, nüfus cüzdanı fotokopisi, vergi levhası fotokopisi, ticaret odası faaliyet belgesinin fotokopisi, başvuranın şirketteki pozisyonuna ve seyahat amacına dair yazı bulunmalıdır.

Ayrıca Hindistan’da ticaret yapılacak olan firma tarafından gönderilmiş olan davetiye, pasaport, başvuru formu da bulunması gerekir. Bu belgeler aracılığıyla firmamız tarafından hazırlanacak diğer üç belgeyle birlikte vize başvurusu yapılacaktır.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

 

Yorum Yap

Yorum Yap